قیمت رنگ روغن ساختمان | نکات مهم قیمت گیری

قیمت رنگ روغن ساختمان | نکات مهم قیمت گیری

در این مقاله قصد داریم قیمت رنگ روغن نقاشی ساختمان رو ارائه کنیم. اما….

اگر میخوای خانه ات رو رنگ کنی، فقط به همین قیمت‌های متری که بیان کردیم، بسنده نکن. چون در ادامه مقاله مواردی گفته شده که دانستن اونها برای نقاشی خانه ات مطمئناً مفید خواهد بود و میتونه باعث بعداً دچار پشیمونی نشی.

قیمت رنگ روغن ساختمانی چقدره؟

قیمت رنگ روغن نقاشی ساختمان طی روزهای اخیر و با توجه به تغییرات ارز، تغییرات زیادی داشته ولی در جدول زیر مقادیر حدودی برای این قیمت رنگ روغنی رو (برای بهار ۱۴۰۰) میتونی ببینی.

نوع رنگ ساختمان حداقل قیمت رنگ روغن ساختمان به ازای هر مترمربع (تومان) حداکثر قیمت رنگ روغن ساختمان به ازای هر مترمربع (تومان)
قیمت رنگ روغنی ساختمان 0 0

 

نکته خیلیییی مهم: برای انتخاب نقاش ساختمان به قیمتی که بصورت متری بیان میکنه، اکتفا نکن!! در قسمت بعدی می‌گم چرا…

قیمت‌های جدول بالا برای رنگ روغنی، شامل چه بخش هایی است؟

قیمت‌هایی که در جدول بالا ارائه کردم، شامل دو بخش میشه:

  1. هزینه رنگ روغنی: در حالت استاندارد، هزینه متریال حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد از هزینه کل رو تشکیل میده.
  2. دستمزد نقاش: حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد باقیمانده از هزینه کل هم مربوط به دستمزد هست.

گرفتن قیمت بصورت متری برای رنگ روغن چرا خطرناکه؟

قیمت متری شاید در ظاهر دقیق و واقعی بنظر بیاد ولی در باطن اصلا اینطور نیست!

چون قیمت متری با خودش کلی تبصره و اما و اگر به همراه داره که ممکنه شما اصلا روحتم خبر نداشته باشه!! آخه قیمت متری قیمت اجرای نقاشی برای یک مترمربع کار استاندارد هست. اما اصلا استاندارد یعنی چی؟؟! یعنی یک کار شسته رُفته و مرتب بدون هیچ شرایط خاصی! که تقریبا در پروژه‌های واقعی و برای افراد با سلیقه‌های متنوع تقریباً وجود نداره.

پس صحبت با نقاش اون هم فقط برای گرفتنِ قیمت متری اصلا ایده خوبی نیست.

بجای قیمت گیری برای هر متر رنگ روغنی، باید چیکار کنم؟

هرچند دانستن قیمت هر متر مربع رنگ روغنی برای فهمیدن حدود هزینه خوب هست ولی همانطور که گفتم اصلاً کافی نیست.

اما…

بهترین نوع قیمت گیری، قیمت مقطوع هست و حتی اگر کمی بیشتر از قیمت متری هم باشه ولی حداقل تکلیفت روشنه و نیاز نیست هی نگران باشی که به بهانه های مختف قیمت کار در انتها زیاد بشه.

قیمت رنگ روغنی دیوار بصورت مقطوع رو چطور حساب کنم؟

اول بگم که برای دریافت قیمت مقطوع باید نقاش بیاد از محل بازدید کنه، شرایط رو بسنجه، متراژ رو اندازه‌بگیره و هزینه‌های جانبی و متغیر رو محاسبه کنه.

پس بازدید برای ارائه قیمت مقطوع اولین و مهمترین گام هست.

پس ابتدا براساس متراژ و زیرکاری، نقاش یه حدودی از قیمت رو بدست میاره. در ادامه در مورد هزینه هایی مثل هزینه ابزار و مصالح، برند رنگ مورد نظر، بتونه کاری، تعداد بار رنگ زدن و غیره با شما صحبت میشه و باهم به توافق میرسین و در نهایت با احتساب همه این موارد قیمت مقطوع یا چکی رو بهتون اعلام می‌کنه.

چطور در مذاکره با نقاش برم سراغ قیمت مقطوع؟

میخوام خیلی ساده برات توضیح بدم. پرسیدن قیمت نهایی به هیچ وجه کار اشتباهی نیست و نقاش‌ها هم این رو میدونن. برای قیمت نهایی خیلی راحت میتونی با عباراتی مثل «آخرش چند؟» یا «قیمت مدنظر شما چنده؟» ویا «با چقدر تموم میشه؟» قیمت نهایی رو از نقاش بگیری.

قیمت نهایی نقاش بیشتر از تصور من هست؟

کاری نداره، همین یه نقاش که نیست. این نشد یک نفر دیگه! برای این که قیمت مقطوع خوبی داشته باشی بهتره با چند نقاش صحبت کنی و این مستلزم بازدید چند نقاش از محل نقاشیه.

ارزون ترین قیمت مقطوع رو انتخاب کنم یا نه؟

پیدا کردن ارزون ترین قیمت مقطوع خوبه اما یه ریسک داره و اون هم این هست که ممکنه کیفیت فدای کمیت بشه. پس بهتره علاوه بر قیمت معیارهای دیگه‌ای هم برای انتخاب نقاش داشته باشی که بتونی کیفیت کارش رو هم بررسی کنی.

چطور بفهمم کیفیت کار نقاش خوبه؟

یه راه مطمئن صحبت با مشتری های قبلیه مخصوصا آخرین مشتری. اگر در مورد قیمت نقاش مطمئن شدی بهتره شماره مشتری آخرش رو هم بگیری تا با یه تماس از اوضاع و کیفیت کاری نقاش مطمئن بشی. اگر تماس تصویری باشه که از محل رنگ شده تصویر هم داشته باشی که بهتره.

قیمت رنگ روغنی مات با قیمت رنگ روغنی براق چه فرقی داره؟

هزینه تمام شده این دو نقاشی ساختمان فقط شامل تغییرات هزینه محصول هست. تغییر کلی در دستمزد وجود نداره و افزایش و کاهش قیمت رنگ روغنی مات در مقایسه با قیمت رنگ روغنی براق فقط بخاطر نوع متریال و رنگی که انتخاب می‌کنین هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *