قیمت رنگ مولتی کالر | چطور حرفه‌ای قیمت‌گیری کنیم؟

قیمت رنگ مولتی کالر چقدره؟ چطور نقاشی خانه ام رو برآورد هزینه کنم؟ برای کمتر شدن هزینه های رنگ مولتی کار چیکار کنم؟

اگر این سوالات ذهنت رو درگیر کرده باید بگم جای درستی اومدی. در این مقاله سعی شده به تمام این سوالات و بعضی سوالات دیگه جواب داده بشه. پس با من همراه باش تا به جواب تک تک سوالاتت برسی.

قیمت روز رنگ ساختمان مولتی کالر چقدره

قیمت هر متر مربع رنگ مولتی کالر در جدول زیر اومده. این قیمت به تومان هست و بصورت بازه حداقل و حداکثری مشخص شده.

نوع رنگ حداقل قیمت هر متر مربع رنگ مولتی کالر (تومان) حداکثر قیمت هر متر مربع رنگ مولتی کالر (تومان)
قیمت رنگ مولتی کالر 0 0

نکته قابل توجه برای محاسبه قیمت رنگ مولتی کالر اینه که زیرسازی رنگ مولتی کالر روی قیمت نهایی اون اثر داره. بصورت کلی زیرسازی مولتی کالر ممکنه از جنس پلاستیک و اکریلیک باشه که قیمت نهایی با توجه به نوع زیرسازی مشخص میشه.

اماااا…

علاوه بر زیرسازی، نکات زیادی در قیمت رنگ ساختمان اثرگذاره که باعث میشه قیمت‌گیری بصورت متری ریسک بالایی داشته باشه!! در ادامه می‌گم چرا…

آیا قیمت گیری بصورت متری روش دقیقی برای تعیین قیمت رنگ مولتی کالر است؟

جواب این سوال خیر هست و چهار دلیل مهم داره:

  1. با این روش ممکنه از هزینه های جانبی مثل تفاوت قیمت رنگ آمیزی چارچوب درب‌ها یا کمدها غافل بشی.
  2. ممکنه نقاش قیمتی متری رو که بهتون ارائه داده بر اساس فقط دو دست رنگ محاسبه کرده باشه، در صورتیکه در حین کار متوجه بشین رنگ پوشش خوبی نداشته به تعداد دست رنگ بیشتری نیاز هست؛
  3. ممکنه زمان برای شما خیلی مهم باشه و به همین دلیل نقاش ازتون در انتهای کار مبلغ بیشتری رو طلب کنه!
  4. قیمتی که نقاش‌ها برای متر مربعی از کار ارئه میدن بر اساس زیرسازی استاندارد است. آیا زیرسازی کار شما با استانداردی که در ذهن نقاش وجود داره، منطبق هست؟؟ طبیعیه که تا نقاش از محل پروژه بازدید نکنه متوجه نمیشین!

و کلی عامل دیگه که میتونه باعث بشه قیمتی که در انتها پرداخت می‌کنید، با مبلغی که به عنوان متری فکرش رو می‌کردین بسیار فرق داشته باشه! پس راه حل چیه؟ چیکار کنیم که در انتهای کار حس نکنیم سرمون کلاه رفته؟!

چطور قیمت رنگ مولتی کالر رو بصورت دقیق و واقعی بدست بیارم؟

دقیق ترین روش که مشکلات بعدی رو در پی نداره، روش قیمت مقطوع هست.

در این روش قیمت‌گیری، ابتدا نقاش از محل پروژه بازدید می‌کنه، شرایط اولیه کار و زیرسازی رو بررسی می‌کنه، متراژ رو محاسبه می‌کنه و در نهایت بر اساس طرح و متریالی که مدنظر شما هست، قیمتی که در باید در انتهای کار برای کل محل نقاشی پرداخت کنی رو مشخص میکنه.

مزیت روش قیمت مقطوع نسبت به روش متری چیه؟

خوبی این روش این هست که مبلغی که قراره پرداخت کنی از همون اول مشخصه و مثل روش قیمت گیریِ متری ضرایب و شرایط مختلف، قیمت رو تغییر نمیده.

پس در انتهای نقاشی میدونی که چه مقداری باید پرداخت کنی و از مقدار مشخص شده نه یک ریال کمتر و نه یک ریال بیشتر پرداخت میکنی.

برای این که قیمت مقطوع مناسبی برای مولتی کالر بدست بیارم باید چیکار کنم؟

یکی از روش های بدست آوردن قیمت مقطوع مناسب، قیمت‌گیری از چند نقاش هست. میتونی از چند نقاش بخوای از محل بازدید کنند و قیمت نهایی کار رو همراه با شرایط مربوطه (مثل تعداد دست رنگ، برند رنگ و …) بهت اعلام کنن و بعد این نقاش‌ها رو با هم مقایسه کنی. امااا آیا میشه نقاش رو فقط بر اساس قیمتی که ارائه میده انتخاب کرد؟!

آیا پایین ترین قیمت مقطوع ارائه شده الزاماً بهترین قیمته؟

خیر، همیشه اینطور نیست!

 بهترین قیمت، قیمتی هست که کیفیت رو هم در نظر بگیره و قیمت پایین تری نسبت به کیفیت های همسان خودش داشته باشه.

این قیمت الزاماً پایین ترین قیمت نیست و ممکنه چند مورد قیمت پایین تر از اون هم موجود باشه ولی مطمئناً کیفیتی بهتر از همه اونها خواهد داشت.

چطوری از کیفیت کار نقاش رنگ مولتی کالر مطمئن باشم؟

برای این که کیفیت کار نقاش رو بتونی قضاوت کنی نیازه که چند مورد نمونه کار اون رو دیده باشی یا با مشتریان قبلیش صحبت کنی. برای این کار میتونی در صورت وجود آلبوم نمونه کارهای مجری رو ببینی و با مشتریهای قبلی اون مخصوصاً مشتری آخر صحبت کنی.

در مورد مشتری آخر میتونی شماره تماس اون رو از مجری بگیری و مجری های خوب معمولا مقاومتی در این خصوص نمیکنن.

برای کمتر شدن هزینه های رنگ مولتی کالر باید چیکار کنم؟

  • استفاده از رنگِ زیرسازِ پلاستیک بخاطر هزینه کمتر اون نسبت به رنگ اکریلیک، باعث میشه هزینه کل کمتر بشه اما تغییری در طرح ایجاد نشه.
  • محل هایی مثل نمای داخلی کمد دیواری، بخش هایی هستن که کمتر دیده میشن. استفاده از رنگ مولتی کالر در این بخش ها صرفه اقتصادی نداره و حتی اگر زیرساز رنگ اکریلیک باشه هم میتونی در این محل ها از رنگ پلاستیک استفاده کنی.
  • اگر خودت نسبت به رنگ مولتی کالر آشنایی داری، میتونی با خرید مواد اولیه باکیفیت و قیمت مناسب در خرید اولیه صرفه جویی داشته باشی. برای این کار باید قیمت هر گالن رنگ مولتی کالر و قیمت رنگ زیرساز، چه پلاستیکی و چه اکریلیکی رو بدونی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *