قیمت روز رنگ پلاستیک ساختمان (بهار ۱۴۰۰)

قیمت روز رنگ پلاستیک ساختمان

در این مقاله میخواهیم یه مروری به قیمت روز رنگ پلاستیک ساختمان داشته باشیم. روش های قیمتی رو بشناسیم و با چالش های هر کدوم آشنا بشیم. مقایسه ای بین قیمت و دستمزد داشته باشیم و با جزئیات قیمت گیری آشنا بشیم. اگر در هر بخش سوالی برات پیش اومده احتمالا با خوندن این مقاله میتونی به جواب سوالت برسی.

همچنین برای اطلاعات بیشتر توصیه میکنم مقاله زیر رو بخون.

قیمت نقاشی ساختمان در سال ۱۴۰۰

قیمت رنگ پلاستیک ساختمان چقدره؟

نوسانات قیمت برای رنگ پلاستیک با توجه به نوسانات اخیر ارز و تورم موجود، تغییرات زیادی داشته؛ ولی میشه تمام این نوسانات رو در حدود زیر خلاصه کرد. جدول زیر لیست قیمت رنگ پلاستیک ساختمان هست که در بازه مشخصی تعریف شده.

نوع رنگحداقل قیمت به تومان برای یک متر مربعحداکثر قیمت به تومان برای یک متر مربع
رنگ پلاستیک ساختمانی00

حالا که یه حدودی از بازه قیمتی دستت اومد بهتره بدونی قیمت متری اصلااااا قابل اعتماد نیست!! برای جزئیات بیشتر و در آوردن قیمت نهایی، ادامه مقاله رو بخونی.

چرا قیمت متری برای رنگ پلاستیک کافی نیست؟

همونطور که گفتم، قیمت متری در جدول بالا به صورت بازه ای اومده و دقیق نیست. چون:

  • قیمت متری که از مجری گرفته میشه بر اساس تعداد زیادی پیش فرض داده میشه که از هیچکدوم از اونها اطلاع نداری.
  • جزئیات قیمت در این نوع قیمت دهی وارد نمیشه.

حالا که قیمت متری مناسب نیست چطور قیمت بگیرم؟

قیمت نقاشی

برخلاف روش قیمت متری که روش به ظاهر ساده اما دارای خطای زیادیه، روش قیمت مقطوع روشی سخت ولی با نوسان قیمت خیلی کمی هست. درسته که بدست آوردن و محاسبه قیمت مقطوع سخت تر از مذاکره برای قیمت متری هست ولی نتیجه نهایی اون خیلی بهتر از روش قیمت متریه.

قیمت مقطوع چطور محاسبه میشه؟

برای قیمت مقطوع میشه از قیمت متری هم کمک گرفت ولی قیمت متری همه چیز نیست. ابتدا نقاش از محل مورد نظر بازدید می‌کنه و با توجه به کیفیت سطح زیر کار (سطح صاف و تمیز باشه یا نیاز به اصلاح داشته باشه)، متراژ کار، جزئیات نقاشی و موارد این چنینی قیمت مقطوع رو اعلام می کنه. راستی یادتون باشه که جزئیاتی مثل موارد زیر هم باید در قیمت مقطوع لحاظ بشه تا در ادامه اختلافی برای این موارد ایجاد نشه:

  • نوع رنگ،
  • تعداد بار رنگ زدن،
  • هزینه انجام بتونه کاری،
  • حمل و نقل و …

در محاسبه قیمت مقطوع دیگه به چه نکاتی باید توجه کنم؟

علاوه بر مواردی که در قسمت قبل گفتم، موضوعاتی مثل متراژ دقیق سطح رنگ نقاشی، نوع رنگ پلاستیک و درصد محلول شدن در آب، کیفیت مورد نیاز، مدت زمان نقاشی، همه و همه باید در قیمت مقطوع لحاظ بشه.

قیمت هر متر رنگ پلاستیک شامل چه آیتم هایی است؟

قیمت هر متر رنگ پلاستیک به دو بخش تقسیم میشه:

  1. قیمت رنگ پلاستیک قابل شستشو (حدود ۵۵ درصد)
  2. دستمزد مجری رنگ پلاستیک (حدود ۴۵ درصد)

خودم هم میتونم رنگ رو بگیرم؟

آره. انتخاب رنگ میتونه هیجان انگیز باشه ولی قبل از انتخاب باید با مجری یا یه نفر که آشنا به رنگ پلاستیک هست مشورت کنی.

قیمت دستمزد رنگ پلاستیک چقدره؟

قیمت دستمزد رنگ پلاستیک حدود ۴۵ درصد از قیمت متری اون رو تشکیل میده. به عنوان مثال اگر قیمت رنگ پلاستیک قابل شستشو رو ۲۰ هزار تومان برای هر مترمربع فرض کنیم، دستمزد رنگ پلاستیک حدود ۹ هزار تومان به بالا بدست میاد. که البته این موضوع کاملا به زیرسازی مورد نیاز برای اجرای رنگ وابسته است.

قیمت گچبری چجوری حساب میشه؟

قیمت گچبری ها با قیمت رنگ تمام پلاستیک تفاوت داره. بعضی از گچبری ها که بصورت طولی هستن با واحد مترطول محاسبه میشن و بعضی دیگر که سطحی رو اشغال میکنن با واحد مترمربع محاسبه میشن. در حالت دوم، قیمت همیشه بیشتر از قیمت مترمربع عادی محاسبه میشه. در حال حاضر (مهر ۹۹) قیمت رنگ ابزار سقف بین ۹ تا ۱۱ هزار تومان به ازای هر مترطول محاسبه میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *