مقایسه قیمت ورق ام دی اف با ورق هایگلاس

مقایسه قیمت ورق ام دی اف با ورق هایگلاس

همونطور که میدونین ورق هایگلاس نسبت به ورق ام دی اف جدیدتره و معمولاً میانگین قیمت بیشتری هم نسبت به ام دی اف داره. اما سؤال اینجاست که این تفاوتِ قیمت چقدره؟

اما قبل از اینکه به تفاوت قیمت ورق MDF با های گلاس بپردازیم، باید ببینیم قیمت‌ها بر چه اساسی ارائه میشن. یعنی قیمت‌های ورق متری هستن یا دونه ای؟

قیمت ورق ام دی اف و ورق های گلاس چطور ارائه میشه؟

روش معمول برای ارائه‌ی قیمت ورق‌ها در بازار بصورت دونه ای است. یعنی قیمت‌هایی که ارائه میشه مربوط به یک عدد ورق است. اما اگر بخواهیم دقیق تر به قضبه نگاه کنیم باید ابعاد هر ورق رو هم در نظر داشته باشیم تا بتونیم مقایسه‌ای منطقی بین قیمت ورق هایگلاس با ورق ام دی اف داشته باشیم. به ابعاد پرکاربرد برای ورق ام دی اف و ورق هایگلاس توجه کنین:

  • ابعاد معمول برای یک ورق ام دی اف ۳٫۶۶*۱٫۸۳ متر است (یعنی مساحت ۶٫۷ متر مربع).
  • در صورتیکه ابعاد معمول برای یک ورق های گلاس ۲٫۴۴*۱٫۲۲ متر است (یعنی مساحت ۲٫۹۸ متر مربع).

پس همونطور که مشاهده کردین، یک ورق ام دی اف مساحتی تقریباً دو برابر ورق هایگلاس داره و در مقایسه قیمت‌ها باید به این موضوع توجه داشته باشیم. حالا بریم ببینیم قیمت هر ورق هایگلاس چقدر با قیمت ورق ام دی اف تفاوت داره.

کابینت هایگلاس

تفاوت قیمت ورق ام دی اف (MDF) و ورق های گلاس چقدره؟

بطور کلی میشه گفت بازه‌ی قیمتی هر ورق هایگلاس ایرانی مشابه با بازه‌ی قیمتی هر ورق ام دی اف ایرانی است. اما دقت کنین که این قیمت برای ورق هایگلاس با مساحت حدود ۳ متر مربع (۲٫۹۸ متر مربع) است، در صورتیکه چون ابعاد ورق ام دی اف بزرگتره این قیمت برای ۶٫۷ متر مربع ورق MDF است. بنابراین درسته که بازه قیمتی هر ورق برای ام دی افِ ایرانی مشابه با هایگلاس ایرانی است، اما با در نظر گرفتن مساحت ورق میشه گفت بطور میانگین قیمت ورق هایگلاس ۲ برابر ورق ام دی اف است.

حالا بریم سراغ ورق پلی گلاس، این ورق‌ها از هایگلاس با کیفیت‌تر و در نتیجه گران‌تر هستن. بطوریکه، هر ورق پلی گلاس ایرانی حدود ۴۰% گران‌تر از ورق ام دی اف ایرانی است. دقت داشته باشین که ابعاد ورق پلی گلاس نیز مانند ورق هایگلاس معمولاً ۲٫۴۴*۱٫۲۲ متر است، در صورتیکه ابعاد ورق ام دی اف ۳٫۶۶*۱٫۸۳ متر است. پس برای مقایسه قیمت تمام شده کابینت پلی گلاس  با ام دی اف باید این تفاوت ابعاد ورق‌ها رو هم در نظر گرفت.

نکته ۱: توجه داشته باشین که ورق‌های هایگلاس و پلی گلاس با توجه به طرحی که دارن به ۳ دسته تقسیم میشن و قیمت هر دسته نسبت به دسته قبلی حدود ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان گران تر است. پس در ورقِ های گلاس طرح روی ورق هم روی قیمت اون اثر داره.

نکته ۲: مقایسه ای که اینجا انجام دادیم مربوط به برندهای ایرانی بود. در صورتیکه ورق‌های هایگلاس خارجی قیمت خیلی بیشتری نسبت به ورق هایگلاس ایرانی دارن. که این اختلاف قیمت به حدود ۵۰ درصد هم می‌رسه.

نکته ۳: همونطور که گفتیم، ابعاد ورق‌ها یکی از مهمترین آیتم‌ها برای بررسی قیمت ورق و در نتیجه قیمت کابینت است. پس حتماً در هنگام قیمت‌گیریِ ورق، ابعاد اون رو هم از فروشنده بپرسین.

نکته ۴: برای اطلاع از قیمت‌های دقیق و به روزِ انواع ورق ام دی اف و های گلاس، روی لینک زیر کلیک کنید:

قیمت انواع ورق ام دی اف در سال ۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *