قیمت صفحه کابینت. هزینه انواع صفحه روی کابینت چقدره؟

قیمت صفحه کابینت. هزینه انواع صفحه روی کابینت چقدره؟

آیا قیمت صفحه کابینت تأثیری در معامله ما با یک کابینت ساز داره؟ چه نکاتی رو در مورد صفحه کابینت باید بدونیم؟ قیمت انواع این صفحات که روی کابینت رو پوشش می‌دهند چنده؟ در اینجا بصورت دقیق و ساده به این سؤالات پاسخ میدیم.

آیا دانستن قیمت صفحه روی کابینت، برای سفارش ساخت کابینت لازمه؟

پاسخ این سؤال یک جورایی «نه» است و یک جورایی «بله». بطور معمول مشتری ها موقع سفارش کابینت، خیلی به صفحه کابینت کار ندارند. وقتی کابینت‌ساز، قیمت کابینت رو به شما می‌گه معمولاً با صفحه کابینت اون رو بیان می‌کنه؛ یک صفحه معمولی و احتمالاً به اصطلاح «شرکتی». البته این وقتیه که شما به عنوان مشتری، یک سفارش عادی دارین. ولی وقتی صفحه کابینت‌تون خاص تر و گرون تر میشه (مثل «کورین» که قیمت زیادی داره) دیگه ناچاراً بهش دقت می‌کنین.

پس بطور معمول، قیمت کابینت با صفحه اش بیان میشه و مستقلاً نمیخواد قیمت اون رو به کابینت ساز بپردازید.

چه موقعی لازمه قیمت صفحه روی کابینت رو دقیق تر بدونیم؟

  1. موقعی که دارین یک گزینه خاص برای صفحه کابینت تون انتخاب میکنین که هزینه زیادی داره (در ادامه با این مدل صفحات کابینت آشنا میشین).
  2. زمانی که میخواین بخشی از کابینت رو تعمیر کنین. پیشنهاد میکنیم در این ارتباط، مقاله کابینت زیر گاز صفحه‌ای رو بخونین.
  3. هنگامی که میخواین یک مشتریِ حرفه‌ای باشین.

توضیح مورد ۳: خیلی خوبه که وقتی دارین قیمت های چند کابینت ساز رو مقایسه می‌کنین تا تصمیم بگیرین با کدوم یک کار کنین، درباره جنس صفحه هم ازشون سوال کنین. حواستون باشه جنس خوب از برند معتبری رو استفاده کنند. خیلی از مردم به این توجه ندارند و ممکنه سر همین موضوع، متضرر بشن.

موقع سفارش کابینت، چه نکته ای رو در مورد صفحه ی اون باید رعایت کنیم؟

اگر همین توضیح بالا در مورد شماره ۳ رو رعایت کنین تا حدی کافیه. ولی اگر میخواین دقت بیشتری در این زمینه به خرج بدین، این مقاله رو مطالعه کنین: صفحه کابینت و نکات

حدود قیمت انواع صفحه کابینت چقدره؟

جواب اینه که قیمت صفحات کابینت بسیار متغیره. پس برای هر نوع صفحه کابینت باید از کابینت ساز مطمئن استعلام قیمت کنین. اما برای آشنایی اجمالی با قیمت ها، در ادامه عددهای حدودی ای از قیمت انواع صفحه کابینت رو براتون میاریم:

قیمت صفحه کابینت شرکتی

قیمت این نوع صفحات کابینت که امروزه متداول ترین نوع صفحه هستند، به ازای هر متر طول از حدود ۲۰۰ هزار تومان و بالاتر است. این هزینه، با احتساب برش و اجرا است و نه فقط متریال.

قیمت صفحه کابینت دست ساز

قیمت این نوع صفحه کابینت که متناسب با سفارش و شرایط کابینت توسط کابینت ساز درست می‌شه، تقریبا نصف صفحه کابینت شرکتی خواهد بود. یعنی حدود ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر متر طول. نوع متریال در هر دو مورد (دست ساز و شرکتی) یکسانه اما کیفیت و ضخامت ها معمولاً متفاوته.

قیمت صفحه کابینت سنگی (سنگ طبیعی)

صفحات کابینت سنگی رو واقعاً نمیشه حتی حدودی براش قیمتی اعلام کرد؛ چون سنگ متریال بسیار بسیار متنوعی است و قیمت اون هم همینطوره. مثلاً سنگ های ساده از جنس سنگ پله که برای کابینت های معمولی مثل کابینت فلزی استفاده میشه از متر مربعی ۴۰ هزار تومان هست… تا سنگ های بسیار مرغوب که قیمت هر مترمربع اونها ۱ میلیون تومان و حتی بیشتره!

قیمت صفحه روی کابینت کورین و کوارتز

صفحه کابینت از متریال کورین و همینطور صفحه کابینت از جنس کوارتز، زیرمجموعه صفحات کابینت از جنس سنگ مصنوعی هستند. هر دوی این متریال ها بسیار شیک و گران قیمت محسوب میشن. فرقشون در ساختار شیمیایی و مقاومت اون‌هاست.

قیمت صفحه کابینت کورین با هزینه اجرا به ازای هر متر طول، از حدود ۱۲۰۰۰۰۰ تومان شروع میشه به بالا. بسته به اینکه چه نوع کورینی باشه و چقدر سختی اجرای اون باشه، این قیمت می‌تونه تا ۳۰۰۰۰۰۰ تومان هم برسه (بله درست متوجه شدین، حتی ممکنه از خود کابینت گرون تر بشه).

قیمت صفحه کابینت کوارتز هم حول و حوش همین اعداده یعنی از حدود ۱۳۰۰۰۰۰ تومان شروع میشه به بالا.

نام صفحه کابینت حداقل قیمت (تومان بر متر) حداکثر قیمت (تومان بر متر)
شرکتی (با احتساب برشکاری و اجرا) ۲۰۰,۰۰۰ ۱,۰۰۰,۰۰۰
دست‌ساز ۱۰۰,۰۰۰
سنگ طبیعی (بر حسب متر مربع) ۴۰,۰۰۰ ۱,۰۰۰,۰۰۰
کورین (با احتساب برشکاری و اجرا) ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
کوارتز (با احتساب برشکاری و اجرا) ۱,۳۰۰,۰۰۰ ۲,۵۰۰,۰۰۰

آیا همه انواع صفحات کابینت رو خود کابینت سازها اجرا می‌کنه؟

خیر. معمولاً صفحات کابینت از جنس کورین و کوارتز رو افرادی که حرفه شون این کار است اجرا می‌کنند. پس ممکنه لازم بشه هزینه این بخش از کابینت تون رو به کسی غیر از کابینت ساز پرداخت کنین.

چه صفحه کابینتی انتخاب کنیم؟ اونی که ارزونتره؟

این بستگی به سلیقه و بودجه شما داره که چه صفحه ای رو انتخاب کنین. اما ارزونترین صفحه، احتمالاً از نظر کیفیت چندان مناسب نیست. پیشنهاد ما اینه که از صفحات کابینت دست ساز فقط وقتی واقعاً نیاز هست استفاده بشه و بخاطر ارزون بودن، به سمت این صفحات نروید.

انواع دیگه ای از صفحه کابینت هم وجود داره؟

بله انواع دیگه ای هم هست که در بالا ذکر نشد. مثل صفحه کابینت استیل، صفحه کابینت پی وی سی و صفحه کابینت چوبی. این صفحات به طور معمول کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

1 دیدگاه برای “قیمت صفحه کابینت. هزینه انواع صفحه روی کابینت چقدره؟

  1. مهدی کاشی گفته:

    سلام
    چه اطلاعات کاملی دادین ممنونم، کلی به دردم خورد . از سر در گمی انتخاب دراومدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *