قیمت حمل و نصب کابینت و کمد، هزینه نصاب کابینت چقدر است؟

قیمت حمل و نصب کابینت و کمد، هزینه نصاب کابینت چقدر است؟

در این مطلب به موضوع هزینه نصب در ساخت کابینت و کمد و قیمت دستمزد نصاب کابینت می‌پردازیم.

چالش قیمت «حمل و نصب کابینت» و نحوه کنترل آن

آیا این درسته کابینت ساز ها برای حمل و نصب کابینت هم پول اضافه دریافت می‌کنند؟

بله به طور معمول کابینت سازها پس از اینکه با ایشان به توافق بر سر قیمت رسیدین، مقداری هزینه را به عنوان حمل و نصب به هزینه کل اضافه می‌کنند.

مقدار این هزینه حمل و نصب چقدره؟

 این هزینه به صورت درصدی از کل معامله و حدود ۱۰% است. البته این عدد میتونه متناسب با شرایط کم و زیاد بشه! برخی از کابینت سازها ممکنه قیمت پایه کابینت رو کم بگن و بجاش این هزینه حمل و نصب رو زیاد کنند… و بالعکس

در برخی نکات دورافتاده این هزینه میتونه تا ۲۰ % هم اضافه بشه.

آیا اضافه کردن هزینه حمل و نصب کابینت، منطقی و عادلانه است؟!!

این یک عرف رایج در بازاره که محتملاً مورد تایید صنف کابینت ساز  هم هست. توجه کنین کابینت ساز واقعاً باید هزینه های مربوط به حمل و نصب رو پرداخت کنه تا بتونه سفارش شما رو به خوبی اجرا کنه. توصیه کارشناسیِ ما اینه که خیلی دنبال این نباشیم که آیا عادلانه است یا نه! مهم اینه شما ضرر نکنین. در ادامه بهتون می‌گیم چه کار کنین که از این بابت ضرر نکنین.

به عنوان مشتری چه کار کنم که بخاطر هزینه حمل و نصب کابینت ضرر نکنم؟

حتماً حین مذاکره با کابینت ساز این مسئله رو مد نظر قرار بده. یعنی وقتی میخوای قیمت کابینت  که چند کابینت ساز بهت استعلام دادند رو با هم مقایسه کنی، مطمئن شو آیا این قیمتِ نهایی است و یا نصب و حمل (یا یکی از این دو) رو هم می‌خواهد بهش اضافه کنه. این موضوع رو هم از کابینت ساز شفاهاً بپرس و هم در قرارداد ذکر کن.

هزینه حمل در طبقات هم جزء این هزینه هاست؟

برخی از ساختمان ها که در طبقه بالا مثلاً طبقه دوم، چهارم، یا دهم میخواهند کابینت را اجرا و نصب کنند، هزینه اضافه بابت این در نظر گرفته میشه. پس یک نکته دیگه برای مشتری کابینت این است که تکلیف این بخش از هزینه ساخت کابینت رو مشخص کنه.

بهتر نیست حمل کابینت در طبقات رو خودمون انجام بدیم تا ارزونتر بشه؟

پیشنهاد ما اینه که این کار رو نکنین. اگر قطعاتی از کابینت ضربه بخورند، مسئولیتش با شما میشه و هزینه تون نهایتاً بیشتر میشه. بهتره مسئولیت رو به خود کابینت ساز بسپارین، ولی از قبل در مورد هزینه اش به توافق برسید.

۲٫ نصاب کابینت و قیمت آن

دستمزد و قیمت یک نصاب کابینت چنده؟

این سؤال اصولا اشکال داره. چون معلون نیست در مورد کدوم نصاب سؤال رو میپرسیم!!

 در اینجا کمی درباره این موضوع صحبت می‌کنیم تا مسأله روشن بشه.

انواع نصاب کابینت

 برخی افراد تصور می‌کنند چون قیمت کارگرِ نصاب کابینت مثلاً ۱۲۰,۰۰۰ تومان برای یک روز کاری است، همین عدد میتونه پایه ای باشه برای محاسبه قیمت نصب! پس هزینه نصب میشه عددی که به کارگرهای ماهرِ نصابِ کابینت پرداخت میشه!! آیا این محاسبه ی درستی در مورد قیمت نصب کابینت است؟

خیر چندان درست نیست. نصاب های کابینت ۳ دسته هستند:

دسته اول: استادکار کابینت ساز – معمولاً  وظیفه این شخص طراحی نقشه اجرایی کابینت، محاسبه برش ها، مدیریت نیروی انسانی و غیره است. یک جورایی مثل یک مهندس ساختمان برای ساخت یک خانه.

دسته دوم: کارگر ماهر نصب کابینت – کار این فرد این است که تحت نظارت استادکار قطعات مختلف کابینت رو در کنار هم قرار بده. هزینه دستمزد این نوع افراد چیزی حدود ۱۵۰ هزارتومان در روز است (زمستان ۹۸).

دسته سوم: کارگر ماهر نصب یراق آلات و تجهیزات خاص – وظیفه این افراد، نصب یراق آلات و تجهیزات خاص کابینت است. هزینه دستمزد این نوع افراد متناسب با کار تعریف میشه؛ مثلاً هزینه نصب لولاهای آسانسوری حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان به ازای هر لولا است.

آیا مناسبه که من متریال ساخت کابینت رو خودم تهیه کنم و سپس نصاب ها رو استخدام کنم؟

ما این کار رو توصیه نمی‌کنیم. چرا؟ چون میتونه باعث بشه نه تنها در قیمت صرفه جویی نشه بلکه هزینه ساخت رو برای شما که مشتری هستین بالا ببره.

چند چالش این نوع کار کردن، این موارد است:

  • مدیریت زمانی رسیدن متریال دشوار میشه و برعهده شماست
  • ممکنه در کیفیت و یا رنگ بندی اجناس مشکل بوجود بیاد
  • میتونه بر سر متراژها و ابعاد، با کابینت ساز مشکل بخورید
  • میتونه ضایعات استفاده از متریال رو بالا ببره چون خیلی برای کابینت ساز مهم نیست (اگر فرد باوجدانی نباشه)
  • احتمال عدم صداقت رو بیشتر میکنه
  • بخش یا کل هزینه خطاهای احتمالی به شما تحمیل میشه

پس توصیه ما اینه که کل کار رو به یک کابینت ساز مطمئن بسپرید و مسئولیتی برای خودتون قرار ندین.

این روش میتونه برای افراد حرفه ای مثل سازندگان ساختمان مناسب باشه. حتی بسیاری از همین سازندگان ساختمانی هم از تجربه این فرایند راضی نبوده اند.

هزینه نصاب کمد چطوره؟ نکاتی که در مورد اون باید بدونیم چیه؟

درسته که در این مقاله بیشتر از واژه کابینت استفاده کردیم، اما تمام این نکات شامل سایر کارهایی که کابینت سازها انجام میدهند هم میشه. مثل ساخت کمد، ساخت دکورها و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *