قیمت کابینت‌ هایگلاس ایرانی و نکته حیاتی قیمت گیری کابینت

قیمت کابینت‌ هایگلاس ایرانی و نکته حیاتی قیمت گیری کابینت

نحوه محاسبه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی موضوع اصلی این مقاله است. در این مقاله می خواهیم راجع به نکات طلایی محاسبه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی که میتونه از یک دردسر بزرگ شما رو نجات بده صحبت کنیم.

نحوه محاسبه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی خیلی پیچیده است؟ بله! انقدر که باید هر چی دستتون دارین بزارین زمین، یک ماشین حساب مهندسی بزرگ بردارین و یک تیم حرفه‌ای حسابدار هم استخدام کنین!! اصلاً این صحبت‌ها نیست. قرار هست توی این مقاله خیلی شیرین و راحت و در هنگام خوردن یک فنجون قهوه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی آشپزخونتون رو حساب کنین. در مورد هزینه سایر انواع کابینت هم می‌تونین در مطلب قیمت کابینت آشپزخانه اطلاع کسب کنین.

نحوه محاسبه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی
نحوه محاسبه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی

کابینت هایگلاس ایرانی

قبل از رسیدن به بحث اصلی و پرداختن به نحوه محاسبه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی باید این کابینت رو بهتر بشناسیم. هایگلاس در واقع نوعی ام دی اف است. برای درست کردن هایگلاس روی ام دی اف یک روکش براق و شیک می کشن که تو ظاهر تفاوت زیادی با ام دی اف داره برای همین گرون‌تر از ام دی اف است.

کیفیت این کابینت به چه صورتی هست؟ فروشندگان آپارتمان، برای فروش بهتر واحد‌های ساخته شده از هایگلاس به عنوان متریال اصلی کابینت استفاده می کنن. با دوام، شیک و همه پسند، بهترین تعریف هایی است که میشه از هایگلاس داشت.

قیمت کابینت هایگلاس ایرانی
قیمت کابینت هایگلاس ایرانی

انواع کابینت هایگلاس

حالا که قرار شد با هم شروع به محاسبه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی کنیم، بد نیست که انواع این جنس کابینت رو با هم بشناسیم. کابینت هایگلاس در دسته بندی ای که در بازار خیلی مرسوم تره، دو نوع داره: هایگلاس ایرانی و هایگلاس ترک. اما ممکنه تو بازار از عبارت‌های مختلف دیگه‌ای مثل کابینت هایگلاس سفیدطلایی، کابینت هایگلاس طرح باران و حتی کابینت‌های هایگلاس با برخی اسم شرکت‌های مختلف بشنوین.

اینا فقط اسم شرکت‌های سازنده متریال هایگلاس و یا طرح‌ها و رنگ‌های اون هستن؛ پس خیلی پیچیده نیست و خودت رو گیج نکن.

نحوه محاسبه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی
نحوه محاسبه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی

محاسبه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی

حالا میرسیم به بحث اصلی یعنی نحوه محاسبه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی. خیلی راحت اول یک فنجون قهوه یا چای برای خودتون بریزین و با یک کاغذ قلم و متر با فرمول‌ها و عددهایی که بهتون میگیم، قیمت کابینت هایگلاس ایرانی آشپزخونتون رو حساب کنین.

جدول زیر قیمت کابینت هایگلاس ایرانی رو برای هر یک متر کابینت نشون میده که برای حساب کتاب قیمت کابینت هایگلاس ایرانی اونو لازم داریم.

جدول بازه حدودی قیمت کابینت –(به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینت حداقل قیمت (تومان) حداکثر قیمت (تومان)
قیمت کابینت هایگلاس ایرانی 3,200,0003,600,000

حالا باید چند تا اندازه با متر معمولی بگیرین. طول کابینت‌های لازم زمینی و هوایی رو جدا بگیرین. اندازه سینک ظرفشویی، جای ماشین لباس شویی و کابینت‌های قدی رو هم جدا در بیارین.

  • قیمت کابینت هایگلاس ایرانی هوایی با فرمول زیر به دست میاد:

قیمت هر متر کابینت هایگلاس ایرانی × متراژ کل کابینت هوایی × ۴۰%

  • قیمت کابینت هایگلاس ایرانی زمینی هم با فرمول زیر محاسبه می شه:

قیمت هر متر کابینت هایگلاس ایرانی × متراژ کل کابینت زمینی × ۶۰%

البته این رابطه‌ها برای هر متر کابینت با اندازه استاندارد هستش و برای اندازه‌های نامتعارف و بزرگتر احتمالا یک ضریب دیگه باید به این فرمولا ضرب بشه که استاد کار خودش اونا رو حساب می کنه.

  • قیمت کابینت هایگلاس ایرانی قدی با فرمول زیر بدست می آد:

 × قیمت هر متر کابینت هایگلاس ایرانی × متراژ کل کابینت زمینی × ۶۰%×

  • برای محاسبه قیمت محل ماشین لباسشویی و سینک هم باید هزینه مختصری که همون قیمت رویه اونها است رو در نظر بگیرین.

حالا همه جواب‌ها رو با هم جمع ببندین. به همین راحتی شما تونستین قیمت کابینت هایگلاس ایرانی رو حساب کنین.

 اما توجه داشته باشین در نهایت قیمت تمام شده رو استادکار میتونه برآورد کنه و این محاسبات فقط برای یک برآورد ابتدایی است.

شیرینی و سادگی محاسبه قیمت کابینت هایگلاس ایرانی این امکان رو برای هر کسی فراهم می کنه تا به راحتی قیمت تموم شده کابینت هایگلاس آشپزخونش رو برآورد کنه چون دنبال قیمت هر متر کابینت هایگلاس بودن گیج کننده است.

قیمت کابینت هایگلاس ایرانی چقدر تفاوت با کابینت خارجی داره؟

پاسخ این سؤال رو اگر خیلی ساده بخوایم خدمتتون بگیم اینه که قیمت کابینت هایگلاسی که با متریال های ایرانی ساخته میشه تقریبا ۲۰ درصد کمتر از قیمت کابینت هایگلاس ترک یا خارجی با همون طرح میشه. البته باز هم همه این عددها نسبی هستند و تا قیمت نهایی رو از کابینت ساز نگیرین نمی‌تونین دقیق مقایسه نمایید.

برآورد قیمت کابینت هایگلاس ایرانی در سال ۹۹

در یکی از مقالاتمون اومدیم قیمت‌های انواع کابینت رو در سال جدید پیش‌بینی کردیم که مربوط به امسال هست. برای برآورد قیمت کابینت هایگلاس ایرانی در اوایل تابستان ۹۹ به مقاله زیر مراجعه کنید.

پیش‌بینی قیمت کابینت در سال ۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *