قیمت کابینت استوک – کابینت دست دوم چند؟

قیمت کابینت استوک – کابینت دست دوم چند؟

قیمت گذاری بر روی اجناس دست دوم سخت است. بخصوص که کالایی مثل کابینت باشه؛ کالایی اختصاصی شده برای معماری یک محل خاص. در اینجا با مفهوم و حدود قیمت کابینت استوک (دست دوم) آشنا خواهید شد.

کابینت استوک رو چند میفروشند و چند میخرند؟

پاسخ به این سوال پیچیدگی زیادی داره. چون واقعاً یک کابینت دست دوم باید به درد خریدار بخوره تا اون رو بخره. خیلی وقت ها کابینت دست دوم حتی اگر خوب و سالم باشه، بخاطر طرح و اندازه اش بدرد خریدار نمیخوره. بنابراین قیمت کابینت استوک نسبت به کابینت جدید رو نمیشه به صورت دقیقی ارائه کرد.

 شاید درصد بین ۲۵ تا ۶۰ درصد، اعداد خوبی برای راهنمایی اولیه باشه. یعنی به طور معمول یک کابینت استوک رو میشه انتظار داشت بین ۲۵ تا ۶۰ درصد یک کابینت نو بخرند و بفروشند. البته این یک بازه قیمتی نسبتاً بزرگه که کاربردپذیری اون رو کم میکنه. پس بهترین راه، مذاکره است.

برای اطلاع از هزینه ساخت کابینت، میتونید مطلب قیمت کابینت آشپزخانه رو مطالعه کنید.

آیا کسی کابینت دست دوم ما رو میخره؟

بله! اتفاقاً این یک راه حل کمکی به ساختن کابینت جدید است. چون میتونین با فروش کابینت های قدیمی، بودجه نوسازی آشپزخانه تون رو بیشتر کنین. معمولاً در شهرهای بزرگ محلاتی وجود داره که سمساری‌های ویژه خرید و فروش کابینت دست دوم اونجا مستقر هستند. میتونین به اونها مراجعه کنین و ازشون بخواهید با حضور در محل شما، قیمت بدهند.

چه زمانی خوب نیست کابینت قدیمی مون رو بفروشیم؟

گاهی بهتره کابینت های قدیمی (استوک) رو نفروشین. مثلاً زمانی که میشه از یونیت های کابینت قدیمی در کابینت جدیدتون استفاده بشه. البته این به نظر کابینت ساز شما هم بستگی داره. استفاده از یونیت های قدیمی، دردسرهای خودش رو داره.

بیشترین استفاده کابینت استوک برای چه کسانی است؟

برخی افراد نیاز به ساخت کابینت برای محل هایی دارند که چندان نو بودنِ کابینتِ اونجا براشون مهم نیست. مثلاً یک ویلای معمولی، یک خانه در محلی دور افتاده و یا یک انباری.

البته برخی اوقات هم هوشمندیِ صاحب منزل باعث میشه از یک کابینت استوک، یک کابینت نو خلق بشه.

به هر حال، کابینت های دست دوم یا همون کابینت های استوک که قیمت بسیار پایینتری نسبت به کابینت نوساز دارند خیلی وقتها بهترین انتخاب افرادی است که به اون نیازمند هستند. سعی کنین از این نیاز هم به نفع خودتون و هم به نفع اون ها بیشترین بهره رو ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *