قیمت کابینت انزو – چرا کابینت انزو گرانتر است؟

قیمت کابینت انزو – چرا کابینت انزو گرانتر است؟

در این مطلب کمی درباره خود کابینت انزو صحبت می‌کنیم و مقداری هم درباره قیمت این نوع کابینت.

کابینت انزو چیست؟ چرا بهش میگن انزو؟

کابینت انزو یک نوع کابینت ممبران (وکیوم) است. نام انزو مربوط به یک برند از زیرمجموعه شرکت زنتیک (واقع در امریکا) است.

شاید بپرسی پس چرا در ایران این مدل کابینت رو به نام انزو صدا می‌کنند؟ دلیلش احتمالاً از جنس همون دلایلی است که به دستمال کاغذی، «کلینکس» می‌گیم. بنابراین وقتی صحبت از کابینت انزو میشه، در ایران این نوع کابینت از شرکت اصلی وارد نمیشه بلکه همون طرح و سبک و سیاق، حتی با یک سری تغییرات، توسط کابینت سازهای ایرانی خودمون ساخته میشه.

یک نکته تکمیلی اینکه کلاً کابینت ممبران ، در ایران بیشتر از حتی امریکا طرفدار داره. کابینت‌سازهای ایرانی، مثل سرآشپزهای ایرانی که پیتزا رو از ایتالیا هم بهتر درست می‌کنند، سعی می‌کنن در ایجاد طرح ها و سبک های کابینت ممبران پیشتاز باشن.

آیا همون چیزی که در خارج بهش انزو میگن اینجا تولید میشه؟

خیر. همونطور که گفتیم این کلمه، از یک برند خارجی به ایران وارد شده اما اینکه دقیقاً منظور کابینت سازِ ایرانی همون مدل و جزئیات باشه اینطور نیست. اتفاقا یک نکته مهم در زمینه قیمت کابینت انزو به همین موضوع برمی‌گرده که در بخش قیمت همین مطلب بهش اشاره می‌کنیم.

چه تفاوتی بین کابینت ممبران معمولی با انزو است؟

کابینت انزو یک نوع کابینت ممبران است که برخی ویژگی های ظاهری و فنی اون با کابینت های ممبران عادی متفاوته.

برخی از تفاوت های این دو که در بازار ایران به اونها اشاره میشه این موارد هستند:

  1. ضخامت ورق‌های به کار رفته در کابینت انزو بیشتر از کابینت های ممبران معمولی است. در ایران معمولا ضخامت ورق برای ساخت کابینت رو ۱۶ میلیمتر در نظر می‌گیرند. اما برای ساخت کابینت انزو عموماً از ورق ۲۵ میلیمتر استفاده میشه.
  2. جنس روکش کابینت انزو (یعنی همون روکشِ ممبران که از جنس پی وی سی است) ضخامت و کیفیت بهتری از روکشِ پی وی سی ممبران های معمولی داره.
  3. در طرح های انزو، معمولاً اطراف درب های رو تراش میدهند. یعنی هر ۴ طرف مستطیلِ درب، تراش خورده میشه. خیلی وقت‌ها این تراش ها، مثل پله در چهار ضلع دربها، رخ‌نمایی میکنه و شکل ظاهری زیباتری به این نوع کابینت میده.
  4. یک تفاوت دیگه انزو با کابینت ممبران معمولی، رنگ اونه. رنگ کابینت انزو به طور معمول سفید یا شیری رنگ و از نوع براق است.
  5. تفاوت دیگه کابینت انزو اینه که ممکنه در برخی بخش های این نوع کابینت بجای روکش PVC از رنگ های خاص مثل رنگ پلی اورتان استفاده بشه. یا به اصطلاح رنگ پولشی به کار بره. این تکنیک، میتونه کابینت رو خاص‌تر و زیباتر کنه.

چرا کابینت انزو گران تر از ممبران است؟ قیمت انزو چند است؟

همونطور که دیدین تفاوت‌هایی بین کابینت ممبران معمولی و کابینت انزو است. به دلیل همین تفاوت‌ها که در بالا ذکر شد، بخصوص موارد شماره ۱ و ۲ و ۵ کابینت انزو گرونتر از قیمت کابینت ممبران عادی است. اما چقدر؟ پاسخ این سؤال کاملاً بستگی به طرح و جزئیات کار داره. در جدول زیر، حدودِ قیمت کابینت انزو رو ملاحظه می‌کنین.

جدول بازه حدودی قیمت کابینت « انزو »-(به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینت حداقل قیمت (تومان) حداکثر قیمت (تومان)
انزو 5,500,000 5,500,000

یک نکته مهم در مورد قیمت کابینت انزو

ما همیشه در مورد قیمت همه نوع کابینت خیلی تاکید می‌کنیم که نمیشه با جداولی مثل جدول بالا قیمت دقیقش رو بدست آورد. مثلاً نمی‌تونین بین قیمت دو کابینت ساز که پای تلفن یکی میگه قیمت کابینت انزو متری ۲۵۰۰ و یکی دیگه میگه متری ۳۵۰۰، مقایسه کنین! ممکنه اونی که قیمت ۲۵۰۰ رو بهتون داده هزینه نهاییش حتی بیشتر هم بشه. در این زمینه توضیحات مفصل رو در مقاله قیمت کابینت و نکات خرید داده‌ایم که چه کار باید بکنین.

اما در مورد هزینه کابینت انزو، روی همین موضوع تأکید بیشتری می‌کنیم. چرا؟ چون علاوه بر دلایلی که در مورد همه کابینت‌ها صادقه، در مورد کابینت انزو حتی تعریفِ مشخصات انزو بین کابینت سازهای ایرانی متفاوته. مثلاً یکی ممکنه کابینت هایی که با ورق ۱۶ میلیمتر ساخته میشن رو هم جزء انواع انزو به حساب بیاره و یکی بگه «نه! انزو حتماً با ورق های ۲۵ میلیمتر و بیشتر باید ساخته بشه».
خلاصه در مورد قیمت کابینت انزو باید خیلی دقیقتر مشخصات کابینت رو هم از نظر فنی و هم طراحی، معین کنین، بعدش در مورد قیمت به توافق برسید.

برآورد قیمت کابینت انزو در سال ۹۹

یکی از مقالاتمون در زمینه‌ی پیش بینی قیمت کابینت‌های مختلف با سناریوهای متفاوت می باشد که مربوط به امسال هست. برای برآورد قیمت کابینت انزو در اوایل تابستان ۹۹ به مقاله زیر مراجعه کنید.

پیش‌بینی قیمت کابینت در سال ۹۹

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *