قیمت کابینت در تهران – نکاتی برای سفارش کابینت در پایتخت

قیمت کابینت در تهران – نکاتی برای سفارش کابینت در پایتخت

در این مطلب راهنمایی‌هایی برای خرید و سفارش کابینت در تهران داریم. اگر ساکن تهران و حومه هستین، سؤال و جواب های زیر در زمینه قیمت کابینت و نحوه خرید اون برای شما مفیده.

آیا قیمت کابینت در تهران گران‌تر از سایر مناطق کشور است؟

بستگی داره در مورد کدوم منطقه در قیاس با تهران صحبت می‌کنیم. بر اساس داده های ما، مثلاً قیمت کابینت در تهران ۱۰-۱۵% گرانتر از مشهد و در مقایسه با شیراز و شمال تقریباً ۵% بیشتر است. اما به طور کلی می‌شه انتظار داشت قیمت ساخت کابینت و کمد در شهر تهران حدود۱۰ درصد بیشتر از متوسط ایران باشه.

چرا هزینه ساخت کمد و کابینت در تهران بیشتر است؟

دلیل ۱: هزینه نیروی انسانی در تهران بیشتر است. مثلاً یک کارگرماهر نصاب در مشهد با ۸۰ هزار تومان حاضر به کار است اما در تهران، دستمزد وی ۱۲۰ هزار تومان است.

دلیل ۲: هزینه خدمات بیشتر است. مثلاً هزینه نوارزنی که یکی از خدمات مورد نیاز ساخت کابینت است، در شهر تهران بیشتر است.

در تهران چه نوع کابینتی از همه ارزان تر درمی‌آید؟

نسبت هزینه‌های کابینت های مختلف مانند کابینت ممبران، هایگلاس، ام دی اف و غیره در تهران با سایر شهرها تفاوتی نداره. برای اینکه بدونیم کدام کابینت ارزانتر است به مقاله کدام مدل کابینت ارزانتر و کدام گران تر  است مراجعه کنین.

چه کابینتی از همه گران تر در تهران در‌می‌آید؟

پاسخ این سؤال مشابه پاسخ قبلی است. به طور کلی نسبت هزینه های مدل های مختلف کابینت در تهران با سایر نقاط ایران تفاوتی نداره.

من در غرب تهران زندگی می‌کنم، چطور کابینت با قیمت مناسب پیدا کنم؟

این سؤال رو باید به این شکل پاسخ داد: برای اینکه کابینت با قیمت مناسب سفارش بدید، برای اینکه از ساخت کابینت و کمدهاتون در آخر کار راضی باشین و برای اینکه یک خریدار حرفه ای تلقی بشین لازمه به نکات خرید و صرفه جویی این کالاهای خاص تسلط داشته باشین. تسلط که می‌گیم منظورمون اصلاً چیز پیچیده و سختی نیست، فقط باید نکات مهمی رو بدونین و رعایت کنین. برای این موضوع به مطلب قیمت کابینت آشپزخانه و نکات نگاهی بیندازین، بخصوص بخش «نکات صرفه جویی در کابینت».

من سمت شرق تهران هستم، من چطور اقدام کنم؟

پاسخ این سؤال هم دقیقاً مشابه سؤال قبل است. فقط یک نکته رو یادآوری می‌کنیم که گرفتن قیمت نهایی خیلی مهمتر از دانستن قیمت های حدودی که بر اساس متر بیان می‌کنند است!

آیا در تهران اگر خودم متریال رو بخرم و بدهم به کابینت کار بسازه، بهتر نیست؟

همانطور که در مقاله ای که بالا اشاره شد کارشناسان توضیح دادند، این روش که شما متریال مثل ورق‌های ام دی اف و یراق‌ها و غیره رو بخرید و کابینت ساز استخدام کنین براتون بسازه توصیه نمی‌شه. اینطور نیست که همیشه مشکل بوجود بیاد ولی ریسک این روش انقدر زیاده که حتی برخی از سازندگان ساختمانی که افراد باتجربه ای در اینجور کارها هستند، چنین روشی رو انتخاب نمی‌کنن.

آیا برای صرفه جویی در ساخت کابینت در تهران روشی وجود دارد؟

بله ما روش ها و تکنیک هایی رو درباره صرفه جویی در این مورد بیان کرده ایم مانند دستگیره های کابینت مخفی، ساخت برخی از قطعات با ورق های غیر از ام دی اف و غیره. در این مقاله میتونین بخش «نکات صرفه جویی در هزینه کابینت آشپزخانه» رو بصورت دقیقی مطالعه کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *