قیمت کابینت سلطنتی – چوبی سلطنتی و ممبران سلطنتی

قیمت کابینت سلطنتی – چوبی سلطنتی و ممبران سلطنتی | زمستان 98

به چه کابینتی سلطنتی گفته میشه؟ آیا این یک اصطلاح فنی است؟ قیمت این نوع کابینت ها چقدره؟ در این مطلب در مورد این موضوعات بخصوص قیمت کابینت سلطنتی صحبت می‌کنیم.

کابینت سلطنتی چیست؟

کابینت سلطنتی یک اصطلاح فنی نیست بلکه یک اصطلاح عامیانه طراحی است. یعنی به طور مرسوم، برخی از مردم به دکوراسیون های پر از طرح های کلاسیک که جلوه ی تزئینات قصرهای پادشاهی رو در خودش داره، سلطنتی می‌گن. مثلاً دکورهایی با ستون‌ها و پایه‌های پر از منتب‌کاری و دارای ریزه‌کاری‌های زیاد. به کابینت‌هایی که این ویژگی‌ها رو دارند هم کابینت سلطنتی گفته می‌شه.

پس از نظر شکل و قیافه، کابینت سلطنتی، کابینت‌های کلاسیکِ پر نقش و نگار و زیبا محسوب میشه.

چند نوع کابینت سلطنتی داریم؟ کدوم ارزونتر و کدوم گرونتره؟

معمولاً وقتی گفته میشه کابینت سلطنتی، کابینت چوبی مد نظره. میدونین که خود کابینت چوبی به دو نوع تمام چوب و روکش چوب تقسیم میشه. اما کابینت سلطنتی رو میشه با یک جنس دیگه هم ساخت: ممبران. کابینت های ممبران هم می‌تونن شمایل یک کابینت سلطنتی رو داشته باشند. به طور کلی قیمت ممبران در این بین ارزونتر و قیمت تمام چوب گرونتره.

قیمت کابینت سلطنتی چوبی

همونطور که گفتیم کابینت سلطنتی چوبی به دو دسته کابینت از جنس تماماً چوب و از جنس روکش چوب تقسیم میشه. در جدل زیر، قیمت این دو نوع کابینت به ازای هر متر طول آورده شده. هر دوی کابینت های تمام چوبی و روکش چوب تقریباً در این بازه قیمت قرار دارند. اما هزینه ساخت کابینت های سلطنتی رو بهتره در قسمت بالای این بازه های قیمتی در نظر بگیرین:

جدول بازه حدودی قیمت کابینت « چوبی و روکش چوب »-شهریور ۱۴۰۰

نوع کابینت قیمت حداقل (تومان) قیمت حداکثر (تومان)
چوبی (تمام چوب) 8,000,000 14,000,000
چوبی (مغز ام دی اف و روکش چوب) 5,000,000 7,000,000

 

قیمت کابینت سلطنتی ممبران

چنانچه ذکر شد، کابینت سلطنتی رو میشه با جنس ممبران (وکیوم) ساخت. یعنی کابینت ممبران سلطنتی. قیمت کابینت های ممبران به صورت حدودی به ازای هر متر طول مطابق جدول زیر است. در این مورد هم یادآور می‌شیم که وقتی کابینت سلطنتی طراحی و ساخته میشه، باید هزینه رو در بخش بالای بازه قیمتی در نظر بگیرین.

جدول بازه حدودی قیمت کابینت « ممبران »- شهریور ۱۴۰۰

نوع کابینت قیمت حداقل (تومان) قیمت حداکثر (تومان)
ممبران (وکیوم) 3,800,000 5,000,000

آیا با این اطلاعات میشه یک خرید موفق کابینت سلطنتی داشت؟

باید بگیم نه! این اطلاعات کلی بودند و برای شروع خیلی عالی. اما برای خرید کابینت پیشنهاد می‌کنیم حتماً مطلبی رو که در ادامه لینکش رو آوردیم نگاه کنین و نکاتش رو به خاطر بسپارید.

با نکاتی که در این مطلب یاد میگیرین خواهید فهمید چطور باید دنبال کابینت ساز بگردین! چه نکاتی رو حین مذاکره باید در نظر بگیرین! چه چیزهایی باعث صرفه جویی در هزینه هاتون میشه! و چطور یک خریدار حرفه ای کابینت و کمد باشین! برای مشاهده روی لینک زیر کلیک کنین:

قیمت کابینت آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *