قیمت کابینت ممبران (وکیوم)

قیمت کابینت ممبران (وکیوم) - زمستان 98

قیمت کابینت ممبران که به نوعی یکی از جدیدترین تکنولوژی های ساخت کابینته چنده؟ در این مطلب فقط پاسخ این سؤال رو دریافت نمی‌کنی! بلکه علاوه بر اون نکاتی از سفارش کابینت رو خواهی دونست که می‌تونه کلی به نفعت باشه؛  مخصوصاً که کابینت ممبران یکی از انواع گرون قیمت کابینت محسوب می‌شه و هیچکس نمیخواد پولش رو هدر بده!

قیمت کابینت وکیوم (ممبران) متری چنده؟

ما یک پیشنهاد همیشگی به این نوع سؤال داریم. این پیشنهاد رو در اینجا دوباره تکرار می‌کنیم: جستجو درباره قیمت هر نوع کابینتی از جمله ممبران، به صورت متری درست نیست. با دونستن قیمت یک کابینت به صورت حدودی و متری، میتونین هزینه های تقریبی ساخت کابینت رو بدست بیارین اما نمیتونین براساس این قیمت های حدودی، تصمیم درست بگیرین.

جدول قیمت کابینت ممبران بر اساس متر طول

(به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینت قیمت حداقل (تومان) قیمت حداکثر (تومان)
ممبران (وکیوم) 3,800,0005,000,000

چرا قیمت بر اساس هر متر طول، میتونه مشکل آفرین باشه؟

یک مثال می‌زنیم تا بهتر این موضوع جا بیافته: اتوموبیل  بی ام و  چنده؟ این سؤال رو شما چطور پاسخ میدین. اگر بخواین پاسخ بدید، مثلاً میگین بین ۵۵۰ میلیون تا ۲ونیم میلیارد تومان! (اعداد فرضی). خب با این جواب چی می‌فهمیم؟ متوجه می‌شیم که این ماشین گرون تر از ماشین هایی مثل ماشین های ایرانی است و همینطور در شرایط مشابه گرونتر از اتوموبیل های هیوندا و رنو خواهد بود و امثال این داده ها رو بدست میاریم. اما بر اساس این سوال و جواب ها، می‌تونیم واقعاً معامله کنیم؟ نه! چون هنوز مدل اون ماشین  بی ام و  معلوم نیست! چون مشخصات و آپشن هاش میتونه متنوع باشه! چون فروشنده اش میتونه متغیر باشه! داستان کابینت ها از جمله کابینت ممبران هم همینطوره.

تا هنگامی که جزئیات طرح مشخص نباشه، هرگز هزینه نهایی ای که باید بپردازی مشخص نیست و با قیمت متری نمیشه اون رو بدست آورد. یک خطرش اینه که بر اساس قیمت متری ای که چند نفر بهت می‌دهند، بین اون چند نفر مقایسه کنی و تصمیم بگیری!! ضمن اینکه دلایل مهم دیگری هم برای این موضوع هست که مفصلتر در مطلب قیمت کابینت آشپزخانه و نکات بهش پرداختیم.

پرسش و پاسخ های گزیده درباره هزینه کابینت هایگلاس و سفارش

این بخش به صورت سؤال و پاسخ کارشناسی درباره خرید کابینت های گلاس و قیمت اون است. تیترها سؤالِ مشتری است و پاسخ کارشناسی ذیل هر سؤال آمده.

کابینت ممبران

آیا کابینت ممبران مشکلات و معایبی نداره؟

هر تکنولوژی ای معایب خودش رو داره. در این زمینه، سایت سلام ساختمان مطلبی درباره برخی چالشهای کابینت ممبران نوشته که پیشنهاد میکنیم اون رو مطالعه کنین: معایت کابینت ممبران.

آیا کابینت ممبران از کابینت چوبی هم گران تر است؟

خیر! به طور کلی اینطور نیست، البته مقایسه کابینت ممبران با کابینت چوبی ای که تمام چوب باشه و یا فقط روکشِ چوب باشه متفاوته. عددهای مقایسه این دو نوع کابینت رو در مقاله مقایسه قیمت کابینت ممبران و چوبی میتونین ببینین.

کابینت ممبران، کابینتی خارجی محسوب میشه یا ایرانی؟

کابینت ممبران یک کابینت ایرانی محسوب میشه. درسته که برخی از متریال اون از خارج کشور وارد میشه، اما مثل کابینتِ هایگلاسِ خارجی نیست که کل ورق‌های هایگلاس اون از خارج به ایران بیاد. اگر غیر از این بود، قیمت این کابینت خیلی بیشتر از چیزی میشد که الان در بازار است.

چه عواملی بر قیمت کابینت ممبران اثر گذاره؟

عوامل عمومیِ مؤثر بر قیمت یک کابینت ممبران مانند بیشتر انواع کابینت شامل این موارد هستند:

  • طرح کابینت ممبران
  • کیفیت ساخت متریال
  • کابینت ساز و تیم سازنده

چرا کابینت ممبران از هایگلاس گرون تره؟

نوع ساخت و تکنولوژی ساخت کابینت ممبران طوریه که باعث این اختلاف قیمت میشه. البته برخی کابینت های هایگلاس حتی ممکنه قیمتشون بیشتر از کابینت ممبران بشه ولی بطور کلی، ممبران گرون‌تر درمیاد.

چه زمانی کابینت ممبران گرونتر می‌شه؟

با اینکه این کابینت، ایرانی است اما به طور کلی قیمت متریال ساختِ تقریباً تمام کابینت ها به قیمت ارز وابسته است. وقتی قیمت ارز کم و زیاد میشه، بازار ساخت کابینت و کمد با قیمت های جدید تطابق پیدا میکنه. وقتی قیمت ارز بالا میره، قیمت کابینت هم با یک فاصله زمانی افزایش پیدا میکنه.

روشی وجود  داره که بشه قیمت کابینت ممبران رو کم کرد؟

یکی از مواردی که روی قیمت کابینت ممبران تأثیر بیشتری داره، جزئیات طرحه. هرچقدر طرحی که قراره اجرا بشه ریزه کاری های بیشتری داشته باشه، هزینه این نوع کابینت زیادتر میشه. پس یک راه برای کاهش هزینه، ساده سازیِ طرح است. البته اگر مشکل مالی وجود نداره، پیشنهاد می‌کنیم در ساده سازی احتیاط کنین. اگر طرح خیلی ساده بشه، شاید بهتر باشه کابینت‌تون رو با متریالی مثل هایگلاس اجراش کنین.

در مورد سایر تکنیک های کاهش هزینه کابینت در قسمت صرفه جویی قیمت کابینت در مقاله مربوطه میتونی با این تکنیک ها آشنا بشی.

روکش ممبران در قیمت اون نقش داره؟

روکش ممبران که از جنس پی وی سی است، یکی از مهمترین بخش‌های این نوع کابینته. حتماً به کابینت سازتون سفارش کنین از جنس خوبی از روکش پی وی سی استفاده کنه. در این زمینه سعی کنین صرفه جویی نکنین! اگر کیفیت روکش خوب نباشه، ممکنه بعد از مدتی با تغییر رنگش مواجه بشین و یا دردسرهای دیگه.

متریال دیگه ای هست که در قیمت کابینت ممبران اثر بذاره؟

بله  علاوه بر روکش، باید از چسب‌های مرغوبی برای چسباندن روکش به ورق ام دی اف استفاده کرد. کیفیت چسب حتی بنظر ما از کیفیت ورق هم مهمتره. اگر چسب مورد استفاده مرغوب نباشه، رویه بعد از مدتی به اصطلاح «ور میاد» و کنده میشه.

کابینت ساز منصف برای ساخت ممبران رو چطور پیدا کنم؟

از افراد معتمد و با تجربه در این زمینه سوال کن! البته ما یک روش دیگه رو هم پیشنهاد میکنیم: از سایت «سلام ساختمان» استفاده کن. اینها مجموعه ای هستند که به طور تخصصی کابینت ساز معرفی می‌کنند بدونِ اینکه پولی از شما بگیرن.

آیا همین اطلاعات در مورد قیمت ممبران (وکیوم) و سفارش اش کافیه؟

برای آشنایی ابتدایی با موضوع قیمت و سفارش کابینت ممبران همین موارد کافی بود اما نکات بسیار مهمی رو در مقاله قیمت کابینت و نکات  میتونی بخونی که کامل تر از اینجاست. مواردی که معمولاً بهش کمتر توجه میشه و دردسر ساز میشه، نکاتی پیرامون خطور قرمز صرفه جویی، مواردی درباره نحوه تعامل با کابینت ساز و غیره در اون مطلب آورده شده.

برآورد قیمت کابینت ممبران در سال ۹۹

در یکی از مقالاتمون اومدیم قیمت‌های انواع کابینت رو در سال جدید پیش‌بینی کردیم که مربوط به امسال هست. برای برآورد قیمت کابینت ممبران در اوایل تابستان ۹۹ به مقاله زیر مراجعه کنید.

پیش‌بینی قیمت کابینت در سال ۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *