قیمت کابینت چوبی | لوکس‌ترین کابینت چند آب میخوره.

قیمت کابینت چوبی

کابینت های چوبی جزء گران ترین کابینت ها هستند. به خصوص که در کشور ما، چوب متریال ارزشمندیه.همونطور که در مقاله جامع قیمت کابینت  آمده، کابینت های چوبی در واقع یک نوع کابینت نیست، دو نوع اند. کابینت تمام چوب و کابینت روکش چوب.

۱- قیمت کابینت تمام چوبی

کابینت تمام چوب کابینتی است که متریال اصلی درب ها و نماهای اون با چوب ساخته میشه. چوب طبیعیِ خالص. معمولاً بدنه ی این نوع کابینت ها رو هم مثل اکثر کابینت ها، با ام دی اف می‌سازند. بعد از ساخت، رنگ مناسب روی چوب زده میشه. در ایران بیشتر افراد ترجیح میدن این رنگ پلی استر باشه. بخشی از هزینه کابینت تمام چوب مربوط به رنگ آمیزی اون میشه. بهرحال اگر بخوایم حدودی از قیمت کابینت چوبی رو بدونیم، جدول زیر برای این هدف مناسبه:

(به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینت قیمت حداقل (تومان)قیمت حداکثر (تومان)
چوبی (تمام چوب) 8,000,00014,000,000

۲-قیمت کابینت روکش چوب

و اما دسته دوم کابینت های چوبی، کابینتی است که با ورق ام دی اف ساخته میشه اما روکشِ این ورق از جنس چوب طبیعیه. یعنی یک لایه چوب روی سطح رو میپوشونه و همون حس و حال چوب رو برای بیننده داره. طبیعیه این نوع کابینت چوبی قیمت ارزونتری از کابینت تمام چوب داره:

(به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینتقیمت حداقل (تومان)قیمت حداکثر (تومان)
چوبی (مغز ام دی اف و روکش چوب) 5,000,0007,000,000

آیا با این جداول قیمت میشه هزینه کابینت چوبی رو برآورد کرد؟

واقعیتش اینه که «خیر». این جداول فقط برای اینکه قیمت تقریبی رو بدونین مفید هستند. هرگز نمیشه بر اساس این جداول، قیمت کابینت رو بدست آورد. مخصوصاً در مورد کابینت چوبی پارامترهایی مثل نوع چوب و نوع رنگ در قیمت تمام شده خیلی تأثیر گذار هستند.
پس باید چه کار کنیم؟  پاسخ: راه حل اینه که با چند نجار یا کابینت ساز حرفه ایِ ساخت کابینت چوبی مشورت کنی و ازشون قیمت بگیری.

برآورد قیمت کابینت چوبی در سال ۹۹

یکی از مقالاتمون در زمینه‌ی پیش بینی قیمت کابینت‌های مختلف با سناریوهای متفاوت می باشد که مربوط به امسال هست. برای برآورد قیمت کابینت چوبی در اوایل تابستان ۹۹ به مقاله زیر مراجعه کنید.

پیش‌بینی قیمت کابینت در سال ۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *