قیمت کابینت گلاس | هایگلاس، پلی گلاس، لمی گلاس

قیمت کابینت گلاس زمستان 98|هایگلاس، پلی گلاس، لمی گلاس

قیمت کابینت گلاس (گلس) متری چند است؟ در پاسخ این سؤال باید بگیم وقتی با کلمه گلاس درباره کابینت صحبت می‌شه معمولاً منظور گوینده «هایگلاس» است.

در اینجا بر اساس قیمت‌های بازار، قیمت کابینت‌های هایگلاس، قیمت کابینت لمی گلاس و پلی گلاس رو بیان می‌کنیم.

قیمت کابینت هایگلاس

همونطور که در مقاله مرجع قیمت کابینت آمده، کابینت هایگلاس در عین زیبایی و درخشندگی جذابش، جزء کابینت های خیلی گران قیمت نیست و قیمت های اون به شرح زیر است:

جدول بازه حدودی قیمت کابینت – (به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینت هایگلاس قیمت حداقل (تومان) قیمت حداکثر (تومان)
کابینت هایگلاس ایرانی 0 0
هایگلاس خارجی (ترک) 00

یادآوری می‌کنیم که قیمت ها، همگی حدودی هستند و برای خرید (سفارش) کابینت، حتماً با کابینت سازهای مورد اعتمادتون مذاکره کنین، اون هم با تعیین تمام جزئیاتِ کار شامل طرح دقیق و متریال‌های مصرفی.

قیمت کابینت‌های لمی گلاس و پلی گلاس

باز هم طبق قیمت‌هایی که قبلاً در مقاله قیمت کابینت گفتیم، قیمت‌های کابینت لمی گلاس و کابینت پلی گلاس، به شرح جدول زیر است:

جدول بازه حدودی قیمت کابینت – (به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینت قیمت حداقل (تومان) قیمت حداکثر (تومان)
پلی گلاس ایرانی 0 0
پلی گلاس خارجی 0 0
لمی گلاس ایرانی 0 0
لمی گلاس خارجی 00

باز هم تذکر میدیم که کابینت رو به صورت متری نمیشه قیمت گرفت. یعنی قیمت دقیق نمیشه گرفت. باید قیمت دقیق رو پس از تعیین طرح و جزئیات اجرایی، از مجری (کابینت کار) دریافت کرد.

حتماً متوجه شدین که در بین انواع کابینت گلس، قیمت کابینت های لمی گلاس و پلی گلاس بیشتر از قیمت کابینت هایگلاس است. دلیلی اینه که این دو نوع کابینت درواقع نسل های جدید کابینت هایگلاس هستند و به اصطلاح تکنولوژی بالاتری در ساختشون بکار رفته تا مقداری از چالش‌های هایگلاس مثل خش‌پذیری اون رو اصلاح کنند.

چند نکته قیمتی درباره هزینه کابینت گلاس

در اینجا چند نکته قیمتی رو با هم مرور می‌کنیم:

چرا بازه قیمت این کابینت ها تا ۳۰۰ هزار تومان تفاوت داره؟

درسته همونطور که میبینین قیمت ها متفاوته. یعنی اول معلوم نیست قیمت کابینت گلاس ما میخواد مثلاً ۱۲۵۰۰۰۰ در بیاد یا ۱۵۵۰۰۰۰ ؛ چند دلیل برای این واقعیت وجود داره که مهمترینش به همون تذکر همیشگی ما بر میگرده. تا طرح و مشخصات دقیق معلوم نباشه، همه چیز تقریبیه!

حالا چرا واقعاً طرح و جزئیات انقدر تأثیرگذار در قیمت نهایی است؟

یک دلیل اصلی‌ش اینه که متریال اصلی کار، یعنی ورق های هایگلاس (و کلاً خانواده گلاس)، به ۴ گروه  از نظر شکل ظاهری و قیمتی تقسیم میشن. این ۴ گروه به ترتیب ارزش اینها هستند:
۱- ورق های ساده – شکل ظاهری بدون هیچ طرحی

۲- ورق های طبیعی – شکل ظاهری همراه با طرح هایی مانند طرح چوب

۳- ورق های متالیک – شکل ظاهری با درخشش رنگ بیشتر

۴- ورق های خاص – شکل ظاهری با طرح های خاص. حتی مثلاً طرح روزنامه!

این ورقهای مختلف، قیمت های متفاوتی هم دارند. از ۱ تا ۴ به ترتیب گرون تر میشن. یک علت اینکه قیمت کابینت گلاس ما به خاطر طرحش تغییر میکنه، همین تفاوت هزینه در گرو های مختلف قیمتی است.

علت دیگه، قیمت نوارهایی است که برای هر طرح ورق هایگلاس باید استفاده بشه. قیمت این متریال هم همراه با گروه ۱ تا ۴، افزایش پیدا میکنه.

راهنمایی نکات خرید و قیمت کابینت‌های گلاس

نکات بسیار ظریفی در خرید و سفارش کابینت وجود داره. نکاتی درباره صرفه جویی، نکاتی درباره ریزه کاری ها، نکاتی درباره قرارداد و غیره که میتونه شما رو به یک مشتریِ حرفه‌ای تبدیل کنه. تمام این موارد رو در مقاله مرجع قیمت کابینت مطالعه کنین.

هر سؤال و نظری هم در رابطه با خرید کابینت دارین از ما بپرسین. چطوری؟  زیر همین پست کامنت بذارین.

برآورد قیمت کابینت گلاس در سال ۹۹

در یکی از مقالاتمون اومدیم قیمت‌های انواع کابینت رو در سال جدید پیش‌بینی کردیم که مربوط به امسال هست. برای برآورد قیمت کابینت گلاس در اوایل تابستان ۹۹ به مقاله زیر مراجعه کنید.

پیش‌بینی قیمت کابینت در سال ۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *