محاسبه آنلاین قیمت کابینت – خودتون حساب کنین

محاسبه آنلاین قیمت کابینت – خودتون حساب کنین

محاسبه آنلاین قیمت کابینت عبارتی که احتمالاً در سایت‌های مختلف اونو دیدین، شاید هم ی چند بار با عدد گذاری امتحانش کرده باشی، اما اصول اصلی این روش قیمت گذاری آنلاین چی هست؟ و چجوری حساب میشه خیلی مهمه. شاید اولش یکم پیچیده به نظر برسه و خیلی راغب به دونستنش نباشید، اما خوشبختانه نحوه محاسبه آنلاین قیمت کابینت بسیار ساده و با چند ضریب انجام میشه.

خودتون هم اگه روابط رو بلد باشین، خیلی راحت می تونین این محاسبه رو با ماشین حساب روی میزتون انجام بدین مخصوصاً اگر مطلب جامعِ قیمت کابینت اون رو مطالعه کرده باشین. در واقع محاسبه آنلاین قیمت کابینت نقش یک ماشین حساب رو براتون داره که دیگه نیازی به ضرب و تقسیم نداشته باشین. اما ما قصد داریم تو این متن این روش رو به صورت کامل براتون تفسیر کنیم که دیگه از این به بعد اگه برای محاسبه آنلاین قیمت کابینت مراجعه کردین، بدونین که چه اتفاقی پشت این اعداد داره می افته.

گام به گام با محاسبه آنلاین قیمت کابینت

مراحلی که براتون در نظر گرفتیم قراره محاسبه آنلاین قیمت کابینت رو براتون ساده و راحت کنه. هیچ استرسی نداشته باشین و با آرامش هر کدوم از مراحل زیر رو طی کنین تا به راحتی آنلاین قیمت بگیرید.

گام اول کابینت‌های هوایی و زمینی را جدا کنید.

محاسبه آنلاین قیمت کابینت
محاسبه آنلاین قیمت کابینت

در اولین مرحله از محاسبه آنلاین قیمت کابینت شما باید بتونین متراژ کابینت‌های زمینی و هوایی لازم تو خونتون رو حساب کنین. کار خیلی سختی نیست. برین تو آشپزخونه و جاهایی که باید کابینت بخوره رو در نظر بگیرین. برای دسته بندی هم یادتون باشه موارد زیر باید جدا تفکیکی بشن.

  • کابینت‌های زمینی به جز قسمت ظرفشویی، ماشین لباس شویی و ماشین ظرفشویی
  • کابینت‌های هوایی
  • کابینت‌های زمینی قدی

نکته‌ای دیگه‌ای که در این مرحله از محاسبه آنلاین قیمت کابینت باید حواستون بهش باشه، استاندارد ساخت کابینت است. یک کابینت استاندارد هوایی حدود ۷۰ سانتی متر ارتفاع داره و ۳۰ سانتی متر هم عمقش هست. کابینت زمینی هم ۷۰ سانتی متر ارتفاع و ۵۵ سانتی متر عمق و ۱۴ سانتی متر پایه.

تمام حساب کتاب‌های محاسبه آنلاین قیمت کابینت بر اساس این اعداد استاندارد محاسبه میشه و هر جایی کابینتی داشتین که اعدادش با این اعداد تفاوت داشت، اضافه هزینه بهش تعلق می گیره. تو محاسبه آنلاین قیمت کابینت برای حساب کردن قیمت این کابینت‌ها از ضریب‌های افزایشی استفاده می کنن.

علاوه بر اون کابینت‌های ظرفشویی، ماشین لباس شویی و ماشین ظرفشویی هم با ضریب‌های کمتری محاسبه میشن.

گام دوم محاسبه قیمت هر متر کابینت

محاسبه آنلاین قیمت کابینت 2
محاسبه آنلاین قیمت کابینت

تو گام دوم از محاسبه آنلاین قیمت کابینت یک کار خیلی آسون خواهید داشت. تو این مرحله باید قیمت هر متر کابینت مورد نظرتون رو استخراج کنین. البته قرار نیست کار خیلی سختی باشه. تو جدول زیر حدود قیمتی هر متر کابینت برای جنس‌های مختلف رو براتون آوردیم که می تونه کمک کنه.

نوع کابینت حدود قیمتی
نئوپان روکش ملامینه از ۹۰۰,۰۰۰ تا ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومن
کابینت ام دی اف ایرانی از ۱,۲۰۰,۰۰۰ تا ۱,۴۰۰,۰۰۰ تومن
کابینت ام دی اف خارجی از ۱,۵۰۰,۰۰۰ تا ۱،,۶۵۰,۰۰۰ تومن
کابینت هایگلاس ایرانی از ۱,۴۵۰,۰۰۰ تا ۱,۷۰۰,۰۰۰ تومن
کابینت هایگلاس خارجی از ۱,۷۰۰,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومن
کابینت پلی گلاس و لمی گلاس ایرانی از ۱,۶۰۰,۰۰۰ تا ۱,۸۰۰,۰۰۰ تومن
کابینت پلی گلاس و لمی گلاس خارجی از ۱,۹۰۰,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومن
کابینت ممبران (وکیوم) از ۱,۸۰۰,۰۰۰ تا ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومن
کابینت چوبی – روکش از ۱,۹۰۰,۰۰۰ تا ۲,۶۰۰,۰۰۰ تومن
کابینت چوبی – تمام چوب از ۳,۰۰۰,۰۰۰ تا ۴,۵۰۰,۰۰۰ تومن
کابینت پی وی سی (PVC) از ۱,۹۵۰,۰۰۰ تا ۲,۴۰۰,۰۰۰ تومن
کابینت فلزی با ورق گالوانیزه از ۱,۱۰۰,۰۰۰ تا ۱,۲۵۰,۰۰۰ تومن
کابینت فلزی با ورق استیل از ۲,۲۰۰,۰۰۰ تا ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومن

نکته خیلی مهم:

همونطور که میدونین قیمت ارز مدام در حال تغییر است و طبیعیه که این نوسانات باعث افزایش قیمت کابینت میشه. ممکنه همین فردا قیمت ها تغییر کنه متاسفانه!!

پس میتونی همین الان درخواستت رو ثبت کنی تا یک متخصص بیاد بازدید و قیمت اجرایی روز رو بهت بده.

اینا قیمت‌های به روز شده برای دی ماه سال ۹۸ هست که البته قیمت متری و حدودی کابینت در جنس‌های مختلفِ و به این معنی نیست که با ضرب کردن اونا تو کل متراژ کابینت آشپزخونه بتونین به عدد نهایی برسین. گام بعدی بیشتر توضیح می دیم.

گام سوم محاسبه ریز قیمت ها

محاسبه آنلاین قیمت کابینت 3
محاسبه آنلاین قیمت کابینت

حالا با چند تا فرمول ساده و داشتن متراژهای بالا خیلی راحت میشه قیمت کابینت رو حساب کرد. انقدر این محاسبه قیمت کابینت ساده و شیرینه که احتمالاً اگه یاد بگیرین، دور میوفتین تو خونه دوستاتون که قیمت کابینتاشونو حساب کنین و در عرض چند هفته برای خودتون اوستایی میشین. از این به بعد ما هم خواستیم محاسبه آنلاین قیمت کابینت انجام بدیم باید شماره شما رو داشته باشیم.

  • قیمت کابینت‌های زمینی

فرمول محاسبه قیمت کابینت‌های زمینی در حال استاندارد اینه:

۶۰% × M × P

که P قیمت هر متر کابینت مورد نظر از جدول بالاست. M متراژ کابینت‌های زمینی است که تو گام ۱ حساب کردین.

  • کابینت‌های هوایی (کابینت دیواری)

۴۰% × M × P

  • برای کابینت اوپن آشپزخونه

۰٫۹ × M × P

  • کابینت‌های هوایی بیشتر از ۷۰ سانتی متر تا ۹۰ سانتی متر

۶۰% × M × P

به همین سادگی و آب خوردن برآورد و محاسبه آنلاین قیمت کابینت تموم میشه. البته ی هزینه‌های جزئی مثل کابینت سینک و ظرفشویی و لباس شویی هم به مجموع این اعداد اضافه میشه.

داشتن اطلاعات درست در زمینه محاسبه آنلاین قیمت کابینت این روش محاسبه رو براتون ساده و راحت می کنه. از این به بعد شما می تونین با ی حساب سر انگشتی هزینه حدودی تموم شده هر کابینتی رو داشته باشین. البته باز کابینت ساز می تونه قیمت نهایی رو برآورد کنه ولی شما با اختلاف خیلی کمی درست حساب خواهید کرد.

2 دیدگاه برای “محاسبه آنلاین قیمت کابینت – خودتون حساب کنین

  1. شعبانی گفته:

    قیمت دوتا در کابینت ۳۰×۹۰ ام دی اف چقدر میشه خونه اجاره کردم در کابینت رو شکستم باید خسارت بدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *