مقایسه قیمت دو کابینتِ کلاسیک، ممبران و چوبی

مقایسه قیمت دو کابینتِ کلاسیک، ممبران و چوبی

اول از همه یادآوری کنیم که واژه «کلاسیک» به معنای با کلاس و زیبا و قشنگ نیست! بلکه به طرح هایی اطلاق میشه که جنبه سنتی دارند. طرح هایی که از گذشته در شرق و غرب جهان وجود داشته. مثل نقش های گل و بته، ستون های رومی و یا ستون‌های طرح های هخامنشی.

این طرح های زیبا و پر از ریزه‌کاری، معمولاً در کابینت ها، بوسیله متریال های چوب و یا ممبران قابلیت اجرا دارند. هر دوی این نوع کابینت ها جزء کابینت های لوکس محسوب میشن و در طیف قیمت بالا هستند. در این مطلب، قیمت این دو نوع کابینت رو با هم مقایسه می‌کنیم.

جداول قیمت هر یک از این دو نوع کابینت

جدول قیمت کابینت ممبران به ازای هر متر طول

جدول بازه حدودی قیمت کابینت – (به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینت قیمت حداقل (تومان) قیمت حداکثر (تومان)
ممبران (وکیوم) 00

جدول قیمت کابینت چوبی به ازای هر متر طول

جدول بازه حدودی قیمت کابینت – (به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینت قیمت حداقل (تومان) قیمت حداکثر (تومان)
چوبی (مغز ام دی اف و روکش چوب) 00
چوبی (تمام چوب) 0 0

مقایسه قیمت کابینت های چوبی و ممبران

میدونین که کابینت های چوبی دو نوع هستند. یک نوع تمام چوب، یعنی ورق هایی که متریال اصلی ساخت کابینت اند با چوب درخت ساخته میشن. نوع دیگه روکش چوب، یعنی متریال اصلی از ام دی اف است اما یک روکش چوب واقعی روی ام دی اف کشیده شده و نمای کلی، مثل چوب است. در این بخش، تحلیل مقایسه قیمت بین ممبران با هر دو نوع کابینت چوبی رو ارائه می‌کنیم.

  • مقایسه قیمت ممبران با کابینت روکش چوب: همونطور که در جدول قیمت ملاحظه میکنی، قیمت کابینت ممبران و روکش چوبی (در حد میانه قیمت هاشون)، تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند. البته باز هم کابینت ممبران عموماً کمی ارزونتر از کابینت روکش چوب خواهد شد؛ تقریباً ۵ درصد.
  • مقایسه قیمت ممبران با کابینت تمام چوب: واضحه که قیمت کابینت ممبران کمتر از قیمت کابینت تمام چوب است. چوب ها خیلی تنوع قیمتی زیادی دارند. کابینت های چوبی هم همینطور هستند. حتی نوع رنگی که روی چوب قراره اجرا بشه کلی در قیمت تاثیر میگذاره. در هر حال در حد میانه قیمت ها، کابینت های تمام چوب بالغ بر ۵۰% گرانتر از کابینت های ممبران هزینه دارند. یادآوری می‌کنیم که کابینت تمام چوب یک کابینت بسیار لاکچری محسوب میشه.

کدام یک از این دو نوع کابینت مقاومتر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت به نظر کارشناسی ما در مجموع کابینت های چوبی، بخصوص کابینت تمام چوب از نظر مقاومت و پایداری بهتر از کابینت ممبران است. البته اگر ممبران هم به دست متخصص کاربلدی ساخته بشه، سالها بدون هیچ مشکلی براتون کار خواهد کرد.

آیا قمیت‌های کابینت چوبی که گفتید، با احتساب هزینه رنگ است؟

بله هزینه این کابینت ها با احتساب هزینه رنگ آمیزی در این بازه قیمتی قرار داره.

جمع بندی مقایسه قیمت ها

خلاصه قیاس بین این دو مدل کابینت، یعنی ممبران و چوبی اینه که: کابینت ممبران تقریبا با کابینت چوبی از نوع روکش چوب هم قیمت و تنها کمی ارزونتر از آن است. در مقابل، کابینت ممبران نسبت به کابینت تمام چوب بسیار اختلاف قیمت داره. این اختلاف قیمت خیلی راحت به ۵۰% می‌رسه.

نکته ای که در اینجا هست اینه که برای تصمیم گیری بین دو کابینت ممبران و چوب، نمیتونین با این قیمت های حدودی به نتیجه برسین. توصیه ما اینه که با طرح و جزئیات مشخص از چند کابینت ساز بخواهید بهتون قیمت بدهند. چند کابینت ساز حرفه ای و متعهد.

در پایان پیشنها میکنیم نکات خاص مقاله قیمت کابینت و نکات  رو ملاحظه کنین، شاید با چند دقیقه وقت گذاشتن، علاوه بر اطلاعات نابی که بهتون ارائه میکنه باعث صرفه جویی بسیار در هزینه هاتون بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *