مقایسه قیمت کابینت ام دی اف و هایگلاس

مقایسه قیمت کابینت ام دی اف و هایگلاس

قیمت انواع کابینت رو در مطلب قیمت کابینت آشپزخانه می‌تونی ملاحظه کنی. در اینجا خیلی خلاصه لیست قیمت این دو نوع کابینت رو میاریم و کمی مقایسه شون می‌کنیم.

جدول قیمت کابینت های ام دی اف ایرانی و خارجی به ازای هر متر طول(به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینت حداقل (تومان) حداکثر (تومان) توضیحات
قیمت کابینت ام‌دی‌اف ایرانی 00 ورق ام دی اف ایرانی
قیمت کابینت ام‌دی‌اف خارجی 00 ورق ام دی اف خارجی

جدول قیمت کابینت هایگلاس ایرانی و خارجی به ازای هر متر طول(به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینت حداقل (تومان) حداکثر (تومان) توضیحات
قیمت کابینت هایگلاس ایرانی 0 0 ورق هایگلاس خارجی عمدتاً ساخت ترکیه
قیمت کابینت هایگلاس خارجی 00  

مقایسه قیمت این دو نوع کابینت در شرایط مختلف

  • مقایسه قیمت ام دی اف ایرانی با کیفیت زیاد با هایگلاس ایرانی: ملاحظه میکنی که هزینه کابینت ام دی اف ایرانی با کیفیت خوب، تقریباً ۲۰% از قیمت کابینت هایگلاس ایرانی کمتر است.
  • مقایسه قیمت ام دی اف ایرانی با کیفیت زیاد با هایگلاس خارجی: همانطور که مشاهده می‌کنی، قیمت کابینت ام دی اف ایرانی با کیفیت خوب، حدود ۴۰% از قیمت کابینت هایگلاس خارجی (ترک) کمتر می‌باشد.
  • مقایسه قیمت ام دی اف خارجی با هایگلاس ایرانی: چنانچه مشاهده می‌کنی، هزینه کابینت ام دی اف خارجی، تقریبا برابر با هزینه کابینت هایگلاس ایرانی است. در برخی موارد میتونه این قیمت بیشتر هم باشه.
  • مقایسه قیمت ام دی اف خارجی با هایگلاس خارجی: قیمت کابینت ام دی اف خارجی در حد میانه آن تقریباً ۲۰% از کابینت هایگلاس خارجی (ترک) کمتره. وقتی از ام دی اف خارجی با برند گران استفاده کنین، میتونه قیمتش برابر با هایگلاس خارجی از یک برند نسبتاً ضعیف باشه.

 جمع بندی قیاس قیمت ها

جمع بندی موضوع اینه که در شرایط معمول، قیمت کابینت ساخته شده با متریال هایگلاس حدود ۲۰ درصد بالاتر از کابینت ساخته شده با ام دی اف است. اما این یک عدد خیلی کلی است و کاملا بستگی به کیفیت جنس متریال مصرفی داره.

توصیه می‌شه وقتی می‌خواهید این دو نوع کابینت رو مقایسه کنین، بر اساس یک طرح یکسان، از کابینت سازهایی که این دو نوع کابینت رو میسازند استعلام قیمت نهایی بگیرین و بعد تصمیم بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *