مقایسه قیمت کابینت ممبران و هایگلاس

مقایسه قیمت کابینت ممبران و هایگلاس

قیمت کابینت هایگلاس به عنوان یک مدل مدرن، معمولاً در بازه قیمت های میانه کابینت آشپزخانه قرار می‌گیره؛ از اون طرف قیمت کابینت ممبران (وکیوم) که عموماً طرح‌ها و مدل‌های کلاسیک رو باهاش می‌سازند در زمره کابینت های گرون قیمت تلقی می‌شه. اما آیا این همیشه درسته؟

پیش از این قیمت روز انواع کابینت رو در صفحه مرجع قیمت کابینت آشپزخانه  براتون آوردیم. در اینجا مجدداً لیست قیمت این دو نوع کابینت رو خواهیم آورد و اونها رو از نظر هزینه با هم مقایسه می‌کنیم.

جدول قیمت کابینت های ممبران به ازای هر متر طول

جدول بازه حدودی قیمت کابینت – (به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینت قیمت حداقل (تومان) قیمت حداکثر (تومان)
ممبران (وکیوم) 00

جدول قیمت کابینت هایگلاس ایرانی و خارجی به ازای هر متر طول

جدول بازه حدودی قیمت کابینت – (به روزرسانی: شهریور ۱۴۰۰)

نوع کابینت قیمت حداقل (تومان) قیمت حداکثر (تومان)
کابینت هایگلاس ایرانی 0 0
کابینت هایگلاس خارجی 0 0

مقایسه قیمت این دو نوع کابینت در شرایط مختلف

  • قیمت هایگلاس ایرانی در برابر قیمت ممبران: همونطور که مشاهده می‌کنی، هزینه کابینت هایگلاس ایرانی در حد میانه قیمتها، تقریباً ۳۰% از قیمت کابینت ممبران در حد میانه اون کمتره است.

یک یادآوری ریاضی‌وار: اگر بخوایم بدونیم قیمت ممبران چقدر گرونتر از هایگلاسه، باید تفاوت این دو قیمت رو تقسیم بر قیمت هایگلاس کنیم. ولی اگر بخوایم بدونیم قیمت هایگلاس چقدر ارزونتر از ممبرانه، باید تفاوت این دو قیمت رو تقسیم بر قیمت ممبران کنیم. برای همین در مورد بالا، وقتی میگیم هایگلاس چقدر ارزونتره، جواب اینه که قیمت هایگلاس ۳۰% ارزونتره. اما

  • قیمت هایگلاس خارجی در برابر قیمت ممبران: همانطور که مشاهده می‌کنی، هزینه های کابینت هایگلاس خارجی، تقریبا ۱۸% از قیمت کابینت ممبران پایینتر خواهد بود.

یادآوری ریاضی‌وار: اگر بخوایم بدونیم قیمت ممبران چقدر گرونتر از هایگلاسه، باید تفاوت این دو قیمت رو تقسیم بر قیمت هایگلاس کنیم. ولی اگر بخوایم بدونیم قیمت هایگلاس چقدر ارزونتر از ممبرانه، باید تفاوت این دو قیمت رو تقسیم بر قیمت ممبران کنیم. برای همین در مورد بالا، وقتی میگیم هایگلاس چقدر ارزونتره، جواب اینه که قیمت هایگلاس ۳۰% ارزونتره. اما وقتی بخوایم بگیم ممبران چقدر گرونتره، جواب اینه که حدوداً قیمت ممبران ۴۲% گرونتره. این توضیح ریاضی رو دادیم که در مقایسه ها به اشتباه نیافتین.

چه عواملی عددهای بالا رو تغییر می‌ده؟

اینکه چه طرحی، چه کیفیتی و چه برندی از متریال رو تعریف کنین، در قیمت ها خیلی تأثیرگذاره و میتونه مقایسه های بالا رو تغییر بده. مثلاً اگر کابینت شما هایگلاس خارجی خیلی با کیفیت باشه، ممکنه حتی قیمتش بالاتر یک کابینت ممبران ساده در بیاد.

علاوه بر پارامترهای بالا، قیمت کابینت خیلی بستگی به کابینت ساز شما هم داره. این عامل حتی از عوامل کیفیت و برند میتونه مهمتر باشه. پس در واقع باید قیمت ها رو نمیشه فقط با جداول و اطلاعات کلی، مقایسه کرد و تصمیم گرفت.

جمع بندی مقایسه قیمت هایگلاس و ممبران

خلاصه این شد که در شرایط میانه، قیمت کابینت هایگلاس حدود ۱۸ تا ۳۰ درصد ارزانتر از کابینت با تکنولوژی وکیوم (ممبران) است. اگر ایرانی باشه ۳۰% و اگر هایگلاس خارجی باشه، ۱۸% ارزونتر. اما این اعداد کاملاً تقریبی هستن و همونطور که بالا دیدی، ممکنه بسته به شرایط، قیمت کابینت هایگلاس حتی گرونتر هم بشه.

روش مقایسه خیلی دقیق که بر اساس اون میشه بهتر تصمیم گرفت اینه: بر اساس یک طرح یکسان و کیفیت یکسان و برند متریال یکسان، از کابینت سازهایی که حرفه ای و مطمئن هستند نهایی رو استعلام کنی و پس از اون تصمیم بگیری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *