قیمت گذاری کمد دیواری چطور انجام میشود و چند است؟

قیمت گذاری کمد دیواری چطور انجام میشود و چند است؟ دی 1398

با قیمت کمد دیواری در خدمت شما دوستان هستیم. کمد دیواری یکی از وسیله هایی است که هر خونه‌ای نیاز به وجودش داره و همه هم از تعداد و حجم کم کمد دیواری خونشون ناراضی ان. یا کمه یا عمقشون استاندارد نیست. اما فکر می کنین ساختن کمد دیواری چقدر می تونه برای سازنده هزینه داشته باشه که گاهی اینقدر از سر و تهش میزنن و آخر سر یک کمد دیواری نصف و نیمه تحویل ما میدن؟

خوب اگه با نحوه قیمت گذاری کمد دیواری آشنا بشین، متوجه این امر خواهید شد. برای همین تصمیم گرفتیم اصول اصلی قیمت گذاری کمد دیواری رو تو این مقاله با شما در میون گذاشته و جزئیات و نکات مربوط به اون رو هم بگیم تا از این به بعد خود شما یه پا استاد قیمت گذاری کمد دیواری باشین.

قیمت گذاری کمد دیواری متری یا شاید هم کیلویی؟

قیمت کمد دیواری 1
قیمت گذاری کمد دیواری متری

قبل از این وارد بحث اصلی قیمت گذاری کمد دیواری بشیم، باید دو تا نکته رو بررسی کنیم. این دو تا نکته تاثیر مستقیمی روی قیمت گذاری کمد دیواری خواهند داشت. نکته اول مورد درباره خود کمد دیواریِ. شما باید تکلیف خودتون رو با خونتون مشخص کنین که کمد دیواری لازم دارین یا کمد لباس.

هر چند هر دو تای اینا می تونن به عنوان کمد لباس استفاده بشن اما تو بازار این دو تا با هم تفاوت دارن و اگه از یک کابینت ساز قیمت کمد لباس رو بپرسین و یا قیمت گذاری کمد دیواری مد نظرتونه باشه، اعداد با هم فرق خواهند داشت. کمد دیواری یک طرفش دیواره و کمد لباس یک کمد کامله که هر وقت خواستین می تونین جابجاش کنین.

نکته دوم که باید درباره اون صحبت کنیم، دقیقا برمی‌گرده به نحوه قیمت گذاری کمد دیواری. کمد دیواری رو میشه از چند جهات قیمت داد. قیمت متری کمد دیواری چیز به درد بخوری برای شما نیست که خیلی جاها می‌شنوین. خیلیا تصور می‌کنن وقتی قیمت متری کمد دیواری رو داشته باشن، اونو ضرب در متراژی که لازم دارن می کنن و قیمت به دست میاد. اما اصلا این‌طوری نیست.

 تو قسمت بعدی قیمت متری کمد دیواری رو با هم مرور می کنیم و بعد نحوه قیمت گذاری کمد دیواری رو بررسی می کنیم تا تفاوت‌های این دو رو متوجه بشین.

قیمت گذاری کمد دیواری متری چند؟

قیمت گذاری کمد دیواری
قیمت گذاری کمد دیواری

برای قیمت گذاری کمد دیواری به صورت متری شما تنها نیاز دارین که جنسی که برای کمد دیواری خونتون لازم دارین رو بدونین. بقیشم فقط برمی‌گرده به یک جدول قیمتی که همین زیر براتون گذاشتیمش.

بروزرسانی – شهریور ۱۴۰۰

انواع کمد دیواریحداقل قیمت به ازای یک مترمربع (تومان) حداکثر قیمت به ازای یک مترمربع (تومان)
کمد دیواری نئوپان (روکش ملامینه) 800,0001,300,000
کمد دیواری ام دی اف ایرانی 800,0001,400,000
کمد دیواری ام دی اف خارجی 1,500,0001,800,000
کمد دیواری ‌های گلاس ایرانی 1,900,0002,200,000
کمد دیواری‌ های گلاس خارجی (ترک) 2,100,0002,400,000
کمد دیواری ممبران 2,400,0003,000,000
کمد دیواری انزو3,000,0004,000,000
کمد دیواری روکش چوب 3,000,0004,000,000
کمد دیواری چوبی 4,200,00060,000,000
هزینه ساخت هر کشو 200,000400,000
نصب ریل برای هر درب ریلی 400,000700,000
ام دی اف خام با رنگ پلی اورتان2,800,0003,700,000

خوب بفرمائید این هم قیمت هر مترمربع کمد دیواری با جنس‌های مختلف. حالا  این قیمت‌ها چه فایده‌ای براتون داره؟ یه کابینت ساز بعد از کلی کلنجار رفتن یک قیمتی حساب می کنه بهتون می ده، پس اگه این قیمت‌ها درست بود که دیگه نیازی به نظر کابینت ساز نداشت. درواقع امثال این جداول، قیمت حدودی رو به ما میگه نه قیمتی که واقعاً باید پرداخت کنیم. حالا ببنیم قیمت گذاری کمد دیواری واقعاً چجوری انجام میشه.

روش قیمت گذاری کمد دیواری

روش قیمت گذاری کمد دیواری
روش قیمت گذاری کمد دیواری

اما روش اصولی و درست قیمت گذاری کمد دیواری. برای قیمت گذاری کمد دیواری:

 اول از همه باید متراژ کمد دیواری رو بر اساس مترمربع حساب کنین. برای محاسبه متراژ طول کمد دیواری رو در ارتفاع اون ضرب کنین. این تازه میشه متراژ کمد دیواری شما.

دومین مسئله برای قیمت گذاری کمد دیواری عمق کمد است. قیمت‌های متری که در بخش قبل مشاهده کردین برای عمق استاندارد کمد دیواری یعنی حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر بود. حالا اگه هر چقدر عمق کمد از این مقدار بیشتر باشه، ی ضریب افزایش به اون تعلق می گیره که باید به قیمت‌های بالا اعمال بشه.

در نهایت عدد بدست اومده تو بند قبل رو هم باید ۱۰ درصد به عنوان دستمزد بهش اضافه کنین.

صبر کنین هنوز مونده. هنوز که چیزی حساب نکردیم. ۱۰ درصدی که برای دستمزد گذاشتیم کاملاً نسبی هست و وابسته به طرح و نقشیه که برای کمد دیواری خونه انتخاب کرده. خوب مسلماً هرچی طرح و نقش پیچیده‌تر و ساخت سخت تر، دستمزد بیشتر. از این گذشته دستمزد هر اوستایی که مثل هم دیگه نیست. اوستای با تجربه‌تر و کاربلدتر دستمزد بیشتر می‌گیره.

حالا نوبت به کشوها می رسه، تعداد کشوهایی که لازم دارین رو بشمارین و مجموع قیمت اضافه‌ش رو توسط جدول بدست بیارین. چیزای دیگه‌ای هم هستن؟ بله. بسته به ریلی بودن کمد دیواری و ابزار یراقی که لازم دارین, دستگیره‌های کابینت و جابجایی وسایل هزینه‌های کوچولو دیگه به قیمت نهایی کمد دیواری شما اضافه میشه.

مقایسه قیمت گذاری کمد دیواری به صورت دقیق و نهایی با قیمت هر متر کمد دیواری درج شده تو جدول بالا نشون می‌ده که به این راحتی‌ها هم نیست که قرار باشه با دو تا ضرب قیمت گذاری کمد دیواری تموم بشه. اما حالا با دونستن روش قیمت گذاری کمد دیواری می تونین خودتون هم دست به قلم بشین و با اختلاف خیلی کمی نسبت به کابینت ساز ماهر قیمت رو حساب کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *